Головна Новини Суспільство події Як обманюють на OLX: найпопулярніші схеми
commentss НОВИНИ Всі новини

Як обманюють на OLX: найпопулярніші схеми

Журналісти розповіли про найпопулярніші схеми шахраїв, за допомогою яких вони обманюють людей на OLX

30 травня 2021, 07:45 comments1773
Поділіться публікацією:








OLX є однією з найвідоміших платформ онлайн-оголошень, яка об'єднує людей для покупки, продажу та обміну товарами та послугами. Але потрібно бути завжди напоготові, адже на таких платформах орудують шахраї й використовують різні схеми для обману людей.

Як обманюють на OLX: найпопулярніші схеми

Як обманюють на OLX / фото: litemf.com

Схема 1 — Підробка під "безпечну покупку"

На OLX є послуга "OLX Доставка", яка покликана захищати покупців, але її вміло використовують шахраї. Вони створюють підробки під сервіси безпечних платежів, а далі в кілька кроків виманюють інформацію про картку продавця і знімають гроші. Це називається "фішинг". Для того, щоб не попастися на обман, покупців просять не переходити за посиланнями, які вони отримують в месенджерах нібито для купівлі товару. Крім цього, в "OLX Доставка" немає ніяких збоїв / помилок, при яких угода скасовується і покупцеві потрібно знову вводити дані карти для повернення кошти або повторної оплати.

Схема 2 — Фотошоп чека про оплату і фейковий оператор

Шахрай під виглядом покупця може запитати тільки номер карти, без секретного CVV, і сказати, що направив гроші через iBox. На картці грошей немає, але він надішле фото чека і запевнить, що "просто гроші ще не дійшли".

У техпідтримку оператор скаже, що платіж є, з ним все добре, просто гроші будуть на картці тільки після опівночі. Це вже може переконати, адже дзвінок був через телефон вказаний на чеці. Однак чек — підробка, а оператор — з команди шахраїв. Водночас номер iBox — не номер iBox. Не варто довіряти операторам, якщо їх контакти на чужих квитанція, контакти сервісів слід шукати на оригінальних сайтах.

Схема 3 — Крадуть передоплату

Деякі продавці за свій товар вимагають передоплату і в цьому немає нічого такого, якщо продавець не шахрай і не хоче "підсунути" вам не зовсім такий товар, як на фотографії. У таких випадках рятує накладений платіж. Але все ж не варто зв'язуватися з підозрілими магазинами, якщо передоплата за товар значна. Перш за все, перевірте його в інтернеті, як і зазначені там номера телефонів.

Схема 4 — Підробка під "безпечний платіж"

Це виглядає приблизно так: людина знаходить оголошення, їй подобається товар, зв'язується з продавцем, отримує додаткові фото, а потім отримує в месенджері посилання на безпечний платіж. Покупець платить і чує, що його гроші "зарезервовані" і знімуться тільки після того, коли він отримає на пошті товар. Але посилання — тільки візуальна копія справжнього сайту, створена шахраями. Ввести дані картки — значить прощатися з грошима, тому що товар вже ніхто не відправить. Так що не варто переходити за посиланнями!

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, як українців дурять з роботою на OLX.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини