Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Розв'язана Росією повномасштабна війна проти України виявила недоліки Заходу у швидкому виробництві більшої кількості зброї у потрібний момент. Із цим у союзників України великі складнощі. Як передає портал "Коментарі", про це пише газета The Wall Street Journal.
ЗРК NASAMS. Фото: із відкритих джерел
Наприклад, виготовлення однієї ракетної системи NASAMS, яка захищає повітряний простір над Білим домом, йде два роки. І зараз у зв'язку з зростанням кількості потенційних загроз для Заходу, включаючи Росію і Китай, попит на них також різко зріс, замовлення постійно накопичуються.
Як пише WSJ, головна проблема неможливості швидше задовольняти цей попит полягає в тому, що сучасна зброя надзвичайно складна і найчастіше вимагає тисяч деталей.
Крім того, вказується, що оборонна промисловість стикається і з нестачею робочої сили.
На думку військових аналітиків, незважаючи на вищі оборонні бюджети, Захід не стикався з такими ж обмеженнями постачання зброї з часів Корейської війни.
Росія та Китай випередили США та Європу за деякими системами протиракетної оборони. За словами представників Пентагону, ці країни мають гіперзвукові ракети, а впровадження першої з них США було перенесено на 2024 рік через невдалі випробування. Американські та європейські системи захисту від гіперзвукових ракет не надійдуть на озброєння протягом як мінімум 10 років, додає WSJ.
За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, Росія та Китай разом мають близько 5020 зенітно-ракетних комплексів наземного базування порівняно з приблизно 3200, які є на озброєнні США, Європи та Японії разом узятих.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи може ракетний терор з боку РФ прискорити допомогу Україні: про що говорить реакція союзників.
Новини