Головна Новини Суспільство події Війна в Україні: як показала себе тероборона у боротьбі проти російських окупантів
commentss НОВИНИ Всі новини

Війна в Україні: як показала себе тероборона у боротьбі проти російських окупантів

Підрозділи територіальної оборони по всій Україні дають справжній бій окупаційним військам, які продовжують через українсько-російський кордон заходити до країни

26 лютого 2022, 20:05 comments2367
Поділіться публікацією:

Третій день російського вторгнення до України. Як себе показала територіальна оборона? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.

Війна в Україні: як показала себе тероборона у боротьбі проти російських окупантів

Територіальна оборона. Фото: з відкритих джерел

Ми лише на початку шляху створення повноцінної територіальної оборони

Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко нагадує, що тероборона – це новий, молодий, окремий рід військ збройних сил України. І це насамперед структура, народжена народом. Те, що мало місце під час наших революцій.

"Тоді відсутність бойової зброї люди заміняли мисливськими коктейлями Молотова. Але відстоювали свої інтереси згуртуванням, організацією деякі бойові дружини. Держава усвідомила важливість такого руху лише недавно. На жаль, із великим запізненням. Затягнули фінансування, яке почалося лише на початку січня. Тож ми знаходимося лише на початку шляху створення повноцінної територіальної оборони. Але, як відомо по 2014 року, і тепер ми вже третю добу бачимо, що екстремальні умови, війна, принципово змінює ситуацію. Відбувається величезний патріотичний підйом. Така кількість бажаючих боротися за нашу незалежність, що не вистачає зброї, шоломів, бронежилетів, можливості розміщення. Це проблеми перехідного періоду. Треба всебічно підтримувати патріотичний підйом людей, які бажають вступити до тероборони, допомагати медикам та військовим, здавати кров тощо", – упевнений Ігор Романенко.

За його словами, зброя, яка є всередині, насамперед завозиться зі складів. За нинішніх умов це складно. Адже більшість міст – це такі собі фортеці у ситуації облоги. Доставка зброї, амуніції, боєприпасів проблемна. Але це робиться. Допомагають і внутрішні резерви, і безпрецедентна за останній час підтримка з боку таких структур як НАТО, ЄС та окремих країн з надання військово-технічної допомоги.

"Зрозуміло, що можливості доставки літаками як раніше вже немає. Але є інші шляхи поставок, – зазначає генерал. – Нам особливо зараз потрібні протитанкові ракетні комплекси (ПТРК), переносні зенітно-ракетні комплекси (ПЗРК), ті ж самі "Стінгери". І чудово, що лідери низки держав вже заявили про продовження постачання в Україну цих озброєнь, техніки та амуніції".

Головне, що треба розуміти про тероборону – добровольців так багато, що на всіх зброї не вистачає

Експерт ГО "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко вважає себе партизаном із міста Суми.

"У нас озброїли у тероборону чимало людей. Зрозуміло, чіткої кількості не можу називати. Час такий, – пояснює він. – Наша тероборона вже дала низку боїв. Так, о 4-5 ранку сьогодні зустрічали російські бензовози, що "заблукали" в Курському мікрорайоні. Деякі вдалося спалити. Але основна маса, на жаль, фактично пройшла окружною дорогою, з невеликим заходом до Сум, далі – у бік Києва. Був бій, але вони відтіснили наші сили. У результаті далі проїхало 50 бензовозів. На трасі Суми-Рівне-Прилуки-Київ були пробки. Техніка окупантів стала, її треба було дозаправляти. От туди й прямували бензовози, а також вантажівки, мабуть, зі снарядами. Тож на ранок ця колона може бути вже у Києва".

За словами Віктора Бобиренка, поранених під час сутички росіян полонили та розвезли по лікарнях. Ті стверджують традиційну "легенду" – я не я, хата не моя, їхали на навчання.

"У нас ніхто здаватися не збирається, – запевняє експерт. – Найбільша проблема тероборони, що не вистачає достатньої кількості гранатометів, щоб лупити і бензовози, і іншу техніку агресора. А коктейлі Молотова – все ж таки не гранатомет. Головне, що треба розуміти про тероборону – добровольців так багато, що на всіх зброї не вистачає. І це має бути сигнал іншим містам, щоби не було – одна гвинтівка на трьох. У Києві, Чернігові, Полтаві, Харкові, Одесі і так далі – всім, хто готовий воювати, треба давати як мінімум по автомату і два ріжки, а ідеалі і хоча б один гранатомет на двох-трьох".

Ідея тероборони себе виправдала та довела спроможність

Політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак зазначає:

"Територіальна оборона ще себе належним чином не проявила насправді повною мірою. Зараз вона перебуває на стадії стартової активації".

За словами експерта, перше, що слід зазначити – величезний ентузіазм під час запису в оборону своїх міст, сіл та селищ.

"Ідея тероборони себе виправдала та довела спроможність", – упевнений Олег Постернак.

Другим важливим моментом він вважає, що влада все ж таки встигла до російського вторгнення прийняти закон про тероборону і розгорнути підготовчі заходи, виділивши фінансування та забезпечивши інформування населення.

Читайте також на порталі "Коментарі" — технічна підготовка щодо відключення РФ від SWIFT вже розпочалася.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини