Головна Новини Суспільство події Виникне хаос: ЗМІ пояснили, чому Рада може знову взятися за закон про мобілізацію
commentss НОВИНИ Всі новини

Виникне хаос: ЗМІ пояснили, чому Рада може знову взятися за закон про мобілізацію

Вписані до закону норми поки що дуже проблематично реалізувати на практиці

26 квітня 2024, 11:17
Поділіться публікацією:

Територіальні центри комплектування (ТЦК) не встигнуть актуалізувати дані всіх військовозобов'язаних за 60 днів, як цього вимагає новий закон про мобілізацію. Це дасть додатковий хаос. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише видання Texty.

Виникне хаос: ЗМІ пояснили, чому Рада може знову взятися за закон про мобілізацію

ТЦК. Фото: із відкритих джерел

"Управлінські рішення, які неможливо виконати, створюють ще більший хаос, ніж їхня відсутність. Результати нашого моделювання вказують на те, що саме так, ймовірно, станеться з новим законом про мобілізацію", — йдеться у матеріалі.

Автори нагадують, що оновлений закон зазначає, що всі військовозобов'язані повинні протягом 60 днів уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг (ЦПАУ), електронний кабінет чи ТЦК. Як зазначають автори статті, зараз існує лише один механізм подання даних – через ТЦК, а два інші механізми залишаються суто теоретичними.

За даними Міністерства оборони, в Україні зараз працює 178 ТЦК. Саме їм доведеться обслужити приблизно 7,9 мільйона чоловіків, які залишаються у країні, якщо ЦПАУ та електронний кабінет не запрацюють так, як прописано у законі.

За найоптимістичнішим сценарієм, коли ТЦК прийматимуть відвідувачів по 40 годин на тиждень (зараз вони фактично приймають лише по 8 годин на тиждень, зазначають автори), щогодини їм доведеться реєструвати дані 139 військовозобов'язаних.

Журналісти зазначають, у моделюванні вони припустили, що людина прийде в ТЦК лише один раз, хоча, як уже показує практика, це так не працюватиме, згадуючи зокрема біганину, до якої бюрократія примушує інвалідів та багатодітних батьків.

Окрім того, державні установи припиняють роботу на час дії повітряної тривоги. У прифронтових регіонах вона триває кілька годин на день.

Видання передбачає, що Верховна Рада, найімовірніше, буде змушена вносити поправки до закону, коли в системі ТЦК відбудеться колапс і ворог візьме його на озброєння своєї інформаційної війни.

Читайте також на порталі "Коментарі" – як вирішити проблеми із наповненням армії: чому закон про мобілізацію серйозно запізнився.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини