Головна Новини Суспільство події Вихід із зернової угоди: яка справжня мета Кремля – як має відреагувати світ
commentss НОВИНИ Всі новини

Вихід із зернової угоди: яка справжня мета Кремля – як має відреагувати світ

Уникнути мільйонів смертей через голодну смерть вдасться лише тиском на росію та підтримкою України – як у політичному, так і військовому плані

30 жовтня 2022, 10:55 comments1759
Поділіться публікацією:

Під час свого вечірнього звернення Володимир Зеленський закликав виключити Росію із G20 після рішення Москви призупинити виконання "зернової угоди". За його словами, зараз потрібна жорстка міжнародна реакція як на рівні ООН, так і на інших рівнях. Як світові слід відреагувати на ці ігрища Росії? Як події щодо "зернового коридору" можуть розвиватися далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Вихід із зернової угоди: яка справжня мета Кремля – як має відреагувати світ

Зерно. Фото: з відкритих джерел

Якщо дія "зернової угоди" припиниться, це стане сильним ударом по мешканцях багатьох країн світу, які мають дефіцит продовольства

Народний депутат Верховної Ради України ІХ скликання (фракція "Слуга Народу"), член Комітету ВР з аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук пояснює:

"Росіяни використовують брудні маніпуляції, шантажуючи ними Україну та світ. Рішення про створення зернового коридору було ухвалено під тиском ООН, українських дипломатів та світової спільноти. Після цього і путін, і інші чиновники просто шукали приводу вийти з угоди. Вони вигадували, що ми нібито "не туди постачаємо зерно", а наступного дня після створення зернового коридору обстріляли Одесу. Ось і всі висновки. Маніпулятивна, брехлива РФ, що грає життя людей багатьох країн".

Дмитро Соломчук нагадує, що дія угоди мала завершитися 22 листопада, після чого, за логікою, її слід було б продовжити. Але в країни-агресора була своя – перекручена – логіка.

"Починаючи з вересня, зерновий коридор гальмувався всіма можливими способами. Наприклад, 176 судів досі не можуть вийти маршрутом через дії російського флоту. А це харчові продукти, які потребують різних куточків світу – Азії, Африки, Європи", – наголошує експерт.

Він упевнений, що, використовуючи брудні маніпуляції, росія просто шукає офіційного приводу вийти з угоди, звинувативши в цьому Україну.

"Якщо дія "зернової угоди" припиниться, це стане сильним ударом по мешканцях багатьох країн світу, які мають дефіцит продовольства, – попереджає Дмитро Соломчук. – Йдеться не просто про брак їжі, а про можливі мільйони смертей через голодну смерть. Цього вдасться уникнути лише тиском на росію та підтримкою України – як у політичному, так і у військовому плані".

Розрив угоди — лише предмет для торгів на переговорах і бажання нагадати світу про його залежність від росії

Голова Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу, екс-член української делегації у Тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш упевнений, що путін дозволить себе "умовити" продовжити зернову угоду. Або перед чи під час саміту G-20, наміченого на середину листопада. Власне, для цього він від неї відмовився, вважає експерт.

"Для росії "зернова угода" не менше, а може навіть більше вигідна, ніж Україні. Москві зараз навіть більше, ніж нам, потрібні виходи на світові ринки. Тим більше, що вона не просто дає нам вивезти своє зерно, за умовами угоди – вона продає своє. А ще добрива. Це солідне джерело надходжень до бюджету росії, що худне", — пояснює Сергій Гармаш.

Але путін, продовжує він, звик розглядати будь-яку економічну залежність інших країн від росії як зброю. І в нього залишилося зовсім мало козирів: він уже не може використовувати як зброю газ, уже ніхто не боїться його "другого світу" (як виявилося – з кінця) армії… Залишилася ядерна зброя та продовольство. Ось він і грає тим, що залишилося, наголошує експерт.

"Так що я впевнений – розрив угоди (а, точніше, відмова її продовжувати) і той цирк, який влаштований Москвою, щоб мати привід цього – лише предмет для торгів на переговорах і бажання нагадати світу про його залежність від Росії. Щоб на Балі, де збереться "Велика двадцятка", путіна краще приймали, ніж на недавньому саміті ШОС в Узбекистані. Можливо, це спроба спровокувати Байдена на прямий контакт з путіним. Звісно, будуть нові вимоги, – прогнозує Сергій Гармаш. – Можливо, вони торкнуться аміакопроводу Тольяті-Одеса, можливо, Росія намагатиметься торгуватися щодо Криму, можливо – щодо розслідування ООН іранської участі у війні з Україною. Але все закінчиться загальним задоволенням. Москва своєї вигоди не проґавить. Загалом, "наша красуня, подобається їй це чи не подобається", – просто ламається…".

Читайте також на порталі "Коментарі" — Росія виходить із зернової угоди: про що говорить такий хід Москви — чого чекати далі.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!

Ігор

30 жовтня 2022, 12:25

Батьківське Зло поводиться по дурному. Треба або сміливо визнавати свої дії або мовчати. Коли весь анклав Зла і екстремізму біснується про бавовну і порушення ТБ, це одразу видає початок. Як би потім корумповані розкрадачі власної країни не кричали про тероризм інших. Світ чудово все бачить. Саме подібні дії корумпованого Зла не провокують (не дають підстав) для вэроломного нападу на Сталіна.


Новини