Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Російські політики та пропагандисти періодично погрожують застосувати тактичну ядерну зброю. Однак на скільки ця зброя є потужною. Це чудово демонструє випробування, яке було проведено армією США та збережені відеозаписи ядерного вибуху.
Випробування ядерної тактичної зброї у США. Фото: скриншот відео
Після створення потужних ядерних бомб СРСР та США дійшли до висновку, що їх арсенал повинен складатись не лише з великих за силою снарядів, а й з менш потужних ракет. Так зародилась ідея тактичної ядерної зброї, яку можна використовувати на передовій для прямого удару по скупченню ворожих військ та захисних будівлях, однак без способу стерти ціле місто з лиця Землі.
До початку повномасштабного вторгнення ідея застосувати тактичну ядерну зброю практично не обговорювалась, однак через напад Росії на Україну тема знову стала актуальною. Попри те, що тактична ядерна зброє менш потужна і зазвичай не перевищує кількох кілотонн, вона все одно створює сильний вибух.
Це чудово демонструє випробування, проведене армією США в 1953 році, під час якого була використана спеціальна "атомна гармата", здатна випустити артилерійський снаряд з ядерною боєголовкою на відстань кількох кілометрів.
Ракета, яку використовували американці, мала потужність приблизно 15 кілотонн, що близька за потужністю до скинутої бомби на Хіросіму. Це було перше і єдине подібне випробування в історії програми ядерної зброї США — після цього Пентагон більше ніколи не стріляв такими боєприпасами з гармати.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що росіяни 50 років тому підірвали ядерну бомбу у Харківській області. Це був перший ядерний вибух на території України.
Також "Коментарі" писали про реакцію Кремля на тривожне повідомлення з США щодо ядерної зброї.
Новини