Вже зараз помітно із коментарів експертів, військових та тих, хто працює ближче з Офісом президента, що на Банковій є думки, що мобілізаційний вік можуть знизити до 22-23 років, як було зроблено минулого року, коли знизили мобілізаційний вік із 27 до 25 років. .На щось подібне можуть піти і цього року. Такі обговорення активно відбуваються. Як повідомляє портал "Коментарі", про це в ексклюзивному інтерв'ю нашому порталу розповів керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок.
Мобілізація в Україні. Фото: з відкритих джерел
Експерт каже, що у питанні зниження мобілізаційного віку є один дуже серйозний мінус для Офісу президента України.
"Якщо все ж таки предметно йтиметься про зниження мобілізаційного віку, це обернеться великими репутаційними втратами для кандидата на пост президента України Володимира Зеленського, якщо він буде ним зареєстрований. Хоча остаточного рішення сам Зеленський ще не прийняв. Тому тут є серйозний політичний момент", – прокоментував Валерій Клочок.
Він наголошує, що для багатьох у ОП стало здивуванням, що про необхідність України знизити мобілізаційний вік заговорили в оточенні Дональда Трампа.
"Мало хто міг очікував почути таке від команди Трампа, адже той постійно заявляв про війну в Україні, що потрібно перестати вбивати один одного, а тут в один раз звучить, що потрібно щось робити. Це може вказувати на велику проблему саме в організації служби в ЗСУ, згаданих мною СЗЧ, яких офіційно, ця інформація є на сайті Офісу генпрокурора, зареєстровано майже 100 тисяч випадків кримінальних справ щодо самовільного залишення військових частин. Звісно з ними суд впоратися не зможе. Тому це реально велика проблема", – говорить керівник Центру громадської аналітики "Вежа".
Читайте також на порталі "Коментарі" — співробітників ТЦК каратимуть за силову мобілізацію: про що йдеться
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.