В очікуванні зустрічі Путіна та Ердогана: чому її так домагалася Анкара – в чому загроза для України
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, заради зустрічі з Володимиром Путіним, вирішив приїхати в Сочі особисто
У понеділок, 4 вересня, у Сочі заплановано зустріч російського диктатора Володимира Путіна з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Президенти зустрінуться у Сочі. Вже відомо, що окрім ситуації із зерновою угодою, знехтуваною РФ у липні, сторони обговорять питання двосторонніх відносин, регіональні проблеми, російсько-українську війну, ймовірність нових обмінів полоненими між нашою країною та державою-агресором. Незадовго до цієї зустрічі стало відомо, що ООН готова йти на поступки РФ, у тому числі перепідключенням "Россільгоспбанку" до системи SWIFT, розморожуванням активів російських компаній. Які очікування від переговорів лідерів Туреччини та РФ? Чи є шанс на реанімацію зернової угоди? Чи варто це робити, йдучи на поступки Кремлю? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся як експертам.
Дуже не хотілося б послаблення санкцій та розморожування російських активів
Народний депутат України ІХ скликання, екс-гендиректор Авдіївського коксохімічного заводу Муса Магомедов поділився таким коментарем:
Паралельно, продовжує парламентарій, дуже не хотілося б послаблення санкцій та розморожування російських активів.
Дуже непередбачуваними є результати переговорів у контексті саме України
Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун упевнений, що Ердоган явно хоче цих переговорів більше, ніж Путін.
У свою чергу Туреччина дуже хотіла б відновити своє посередництво між Києвом і Москвою. У тому числі глобальніше, ніж просто щодо зернової угоди (хоч економічно її зупинка серйозно б'є по Туреччині), демонструючи свою здатність бути потужним переговорником, пояснює політолог.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чому з'явилося багато думок про війну в Україні – що за цим стоїть.