Головна Новини Суспільство події В Естонії назвали глобальну проблему, яка виникла через війну РФ проти України
commentss НОВИНИ Всі новини

В Естонії назвали глобальну проблему, яка виникла через війну РФ проти України

Глава МЗС Естонії заявив, що світ може повернутися до епохи "століття імперій", коли "сила робить право"

20 грудня 2023, 16:10 comments4707
Поділіться публікацією:

Міжнародна правова система, у тому числі ООН та Міжнародний кримінальний суд, потребує термінових та фундаментальних змін, інакше вона може розвалитися. Як передає портал "Коментарі", про це заявив міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна, повідомляє The Guardian.

В Естонії назвали глобальну проблему, яка виникла через війну РФ проти України

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна

Міністр зазначив, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну виявило недоліки в міжнародній системі, що ризикують фатально підірвати віру людей у неї.

"Барварська загарбницька війна Росії проти України, що триває, не просто зламала систему. Вона використала деякі зі своїх численних недоліків, щоб принизити, очевидно, нездійсненні норми і цінності. Якщо так триватиме, ми всі врешті-решт втратимо інтерес до збереження системи", — зазначив естонський міністр.

Видання зазначає, що Естонія вважалася лідером думок в ЄС протягом усієї війни в Україні, висуваючи пропозиції щодо закупівлі боєприпасів та переслідування російського керівництва через спеціальний трибунал.

Тепер Естонія розширює свої заклики до фундаментальних змін, а Цахкна стверджує, що "єдина впевненість" у світі "це те, що існуюча міжнародна система не може довго існувати без змін".

"Міжнародні інституції зараз дуже часто здаються безсилими, у кращому разі, протистояти найсерйознішим викликам нашого часу. У гіршому випадку вони є співучасниками їх можливостей. Оскільки довіра швидко втрачає, вся система ризикує розвалитися. Це означало б повернення до епохи "століття імперій", коли "сила робить право" і всі страждають", — наголосив глава МЗС Естонії.

Він також вважає, що використання Росією права вето в Раді Безпеки ООН відродило глобальний інтерес до реформи організації.

"Радам безпеки потрібні додаткові постійні члени, щоб краще відображати наш сучасний світ. Слід також нагадати, що він несе основну, а не виняткову відповідальність за міжнародний мир та безпеку. Ми повинні захистити мир від країн, які зловживають правом вето", — зазначив Цахкна.

Читайте також на порталі "Коментарі" — санкції для відводу очей: ЗМІ дізналися, що сталося зі станом російських олігархів за рік.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини