Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
Уряд України запроваджує нові ініціативи, спрямовані на розвиток альтернативної енергетики, щоб забезпечити громадянам та бізнесу можливість встановлення ефективних джерел енергії. Ці програми не лише сприятимуть енергетичній незалежності, але й допоможуть знизити витрати на електроенергію. Від безвідсоткових кредитів на сонячні панелі до пільгових умов для підприємств — нові можливості відкриваються для всіх, хто прагне інвестувати в екологічні технології. Про це повідомляє Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.
Сонячні електростанції. Фото з відкритих джерел
Для приватних домогосподарств уряд пропонує безвідсоткові кредити на встановлення сонячних панелей, вітрових установок і накопичувачів енергії. Максимальна сума кредитування досягає 480 тисяч гривень з терміном погашення до 10 років. Ця програма реалізується через Фонд розвитку підприємництва.
Для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) доступна компенсація до 2 мільйонів гривень на сонячні електростанції та теплові насоси. Держава покриває до 70% вартості проєкту, що робить такі ініціативи ще більш привабливими для мешканців багатоповерхівок.
Малі та середні підприємства можуть скористатися кредитуванням до 150 мільйонів гривень під ставку 5-7% для реалізації екологічних енергетичних проєктів. Це включає установку сонячних панелей, вітрових генераторів, а також газотурбінних і біогазових установок. Програма також діє через Фонд розвитку підприємництва.
Крім того, підприємці можуть звернутися до Фонду декарбонізації України за пільговими кредитами до 25 мільйонів гривень на енергоефективне обладнання, включаючи сонячні панелі та теплові насоси. Всі деталі програм можна знайти на сайті ЕнергоСвідомі.
Читайте також на порталі "Коментарі" — після тривалої мовчанки Міністерство енергетики України нарешті надало довгоочікувані відповіді на ключові питання щодо енергетичної безпеки країни. Зокрема, журналісти порталу "Коментарі" отримали інформацію щодо експорту електроенергії, причин стабілізаційних відключень та структури енергетичного комплексу України.
Новини