Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Демографічна криза в Україні триває не з моменту початку повномасштабної війни в Україні і навіть не з початку пандемії коронавірусу. Він розпочався фактично з 1991 року. Але війна, звісно ж, загострила його. Про це в ефірі каналу "Київ24" розповіла провідний науковий співробітник Інституту демографії Світлана Аксьонова.
Українці. Фото з відкритих джерел
Фахівець зауважила, що демографічні проблеми українців супроводжують усю незалежність України, бо перевищення смертності над народжуваністю спостерігається з 1991 року.
При цьому вона зазначила, що, якщо говорити про кількість народжених у роки повномасштабного вторгнення Росії на контрольованій Україною території, то ця статистика відповідає дійсному стану справ, оскільки батьки намагаються якнайшвидше зареєструвати дітей, що народилися.
За словами демографа, водночас ситуація із померлими є дуже незрозумілою.
При цьому зазначила, що це співвідношення може бути й більшим.
Вона наголосила, що є надія, що із закінченням війни ті сім'ї, які відкладали народження дітей, реалізують свої бажання та показники збільшаться. При цьому додала, що багато залежатиме від того, наскільки в Україні відновлюватиметься економіка, відновлення житла і скільки українців повернеться з-за кордону.
Читайте також на порталі "Коментарі" – українці стрімко старіють: демограф назвав загрозливі наслідки для країни.
Новини