Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Швидше за все, українці відмовляться від традиційного переходу на так званий "літній" час. Принаймні, відповідний законопроект сьогодні, 3 березня, у Верховній Раді підтримали — щоправда, тільки в першому читанні. Про це повідомляє прес-служба органу влади.
Україна прагне відмінити перевод годинника. Фото із відкритих джерел
За документ віддали свої голоси 277 народних обранців. Варто зауважити: якщо наступного разу, після прийняття доробок, Рада проявить таку ж одностайність, Україна зможе залишитися в єдиному часу вже цього року.
До слова, про час. Найбільш логічним варіантом для закріплення на території України депутати вибрали +2 години по Гринвічу (UTC+2). Так званий "Київський час" — час другого часового поясу у загальній національній шкалі координованого часу.
Перехід із "зимового" на "літній" сезон (і навпаки) обіцяють скасувати. Правда, знову таки, є невеликі непорозуміння в самому тексті законопроекту. Документ нібито набирає чинності через три місяці після його прийняття. Дещо незграбним виглядає це на фоні того, що за старими правилами українцям доведеться повернутися до літнього часу наприкінці березня. А це означатиме переведення годинника на годину вперед, що автоматично переведе нас в іншу часову зону — UTC+3.
Ймовірно, саме тому законопроект і прийняли тільки в першому читанні. Далі ж продовжать доопрацювання. До слова, авторство документа належить нардепу Руслану Стефанчуку.
Осторонь від події не можуть залишитися експерти. Так, політичний консультант, технолог, фахівець з GR Андрій Бодров у розмові із представником порталу "Коментарі" коментує ініціативу у напівіронічній формі.
Досвід показав — економія, особливо в сучасних умовах, вельми сумнівна. Але традицію руйнувати ніхто не збирався.
Втім, "зраду" деякі знаходили в тому, що півріччя ми живемо по одному часі з Москвою. А якщо все залишиться, як зараз, чого і хочуть нардепи, то збережеться година різниці.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" розповідали про головну причину створення подібного документа в Раді.
Також на порталі можна дізнатися, чому шкідливо переводити годинник (і ми зараз не про літній-зимовий час) на "ще п'ять хвилиночок" після ранкового пробудження.
Новини