Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Євросоюз, схоже, ухвалив остаточне рішення про передачу Україні доходів від заморожених активів РФ. У Кремлі вже заявили, що Захід "діє обережно" у питанні конфіскації російських активів, хоч і назвав навіть такий урізаний варіант їхнього використання для допомоги Україні – експропріацією. Як ситуація тут може розвиватись далі? Чи може Захід піти на різкіші кроки? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Заморожені активи РФ. Фото: з відкритих джерел
Голова Комітету економістів України Андрій Новак зазначає, що процес передачі російських активів Україні, згідно з міжнародним правом, має пройти три етапи. Послідовно. І жоден із них обійти не можна.
Перший етап – арешт активів. Усіх їх видів – і державні, і корпоративні, приватні.
Другий етап — конфіскація даних активів у їх власників (у держави, компаній, фізосіб).
Третій – передача заарештованих та конфіскованих активів третій стороні (у даному випадку – Україні).
Таким чином, продовжує він, країни "ненависного Заходу", де чомусь зберігали свої активи (фінансові та матеріальні) російські держава, компанії та громадяни, поступово йдуть до того, щоб так чи інакше, рано чи пізно – компенсувати Україні ті величезні втрати, які нам завдала і продовжує наносити РФ за її рахунок.
Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін вважає, що поки що Захід не готовий на більш різкі кроки, ніж конфіскація доходів від заморожених російських активів на користь України.
На його думку, добре, що в ЄС пішли хоча б на передачу доходів від заморожених російських активів.
Директор Інституту світової політики, політичний експерт, автор книги "Гібридна війна" Євген Магда розмірковує так:
Добре, звичайно, що Україна отримає в результаті кілька мільярдів євро на рік, зазначає експерт. Але погано, що країни Заходу не наважуються самі собі сказати, що готові повноцінно протидіяти РФ.
Читайте також на порталі "Коментарі" — удари по РФ та війська НАТО в Україні: що дав зрозуміти Захід, з чим поки що складнощі.
Новини