Головна Новини Суспільство події Україна на межі газового колапсу: у ВР виступили із категоричною пропозицією
commentss НОВИНИ Всі новини

Україна на межі газового колапсу: у ВР виступили із категоричною пропозицією

Експерти стверджують, що маніпуляції "Нафтогазу" з продажем газу комерційним компаніям влітку і відсутність стратегічного планування призвели до серйозного дефіциту ресурсу в зимовий період.

10 лютого 2025, 10:30
Поділіться публікацією:

Парламентська тимчасова слідча комісія з енергетики виявила дефіцит газу, необхідного для проходження зимового періоду. Про це розповів народний депутат Олексій Кучеренко, який очолює комісію Верховної Ради з питань ціноутворення в енергетичній сфері.

Україна на межі газового колапсу: у ВР виступили із категоричною пропозицією

Україні може не вистачити запасів газу. Фото: 24 Канал

"Минулого року ми постійно чули від керівництва "Нафтогазу", що країна забезпечена газом для опалювального сезону, і імпорт не потрібен. Але виникає питання: чому влітку не проводили закачування, коли ціна була одна, а зараз, коли ціна змінилася, нам доводиться закуповувати газ по іншій ціні? Це, звичайно, вплине на фінансовий стан і на рівень газових запасів у сховищах", — заявив Кучеренко.

Він також звернув увагу на те, що ці обставини можуть погіршити ситуацію з боргами в енергетичній галузі та компенсаціями.

Кучеренко наголосив на необхідності вивести газові сховища з політичного та комерційного впливу.

Раніше економіст Олексій Кущ вказав, що маніпуляції "Нафтогазу" з продажем газу комерційним компаніям влітку і відсутність стратегічного планування призвели до серйозного дефіциту ресурсу в зимовий період та створили проблеми для всієї країни.

Згідно з інформацією, наданою анонімними джерелами виданням Bloomberg, авіаудари агресора скоротили видобуток газу НАК "Нафтогаз України" на третину, і країна тепер змушена імпортувати близько 1 млрд кубометрів газу.

Як вже писали "Коментарі", Україна стикається з проблемою дефіциту газу, і хоча уряд визнав існування цієї проблеми, її можна було б уникнути при належному плануванні та розвитку власного видобутку. Таку думку висловив економічний експерт і кандидат наук з державного управління Юрій Гаврилечко.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини