Головна Новини Суспільство події У ВР заявили, що угода з США про надра містить згадки про постачання зброї
commentss НОВИНИ Всі новини

У ВР заявили, що угода з США про надра містить згадки про постачання зброї

США можуть почати постачати зброю Україні в рамках угоди про корисні копалини.

сьогодні, 17:15
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

8 травня Верховна Рада ратифікувала угоду про корисні копалини між Україною та Сполученими Штатами. Як заявив народний депутат "Європейської солідарності" Микола Княжицький, угода має згадки про постачання зброї від США.

У ВР заявили, що угода з США про надра містить згадки про постачання зброї

США можуть почати відправляти зброю Україні. Фото з відкритих джерел

Микола Княжицький заявив, що угода про корисні копалини між Україною та США не містить пунктів про гарантії безпеки, як на цьому раніше наполягав президент, однак у ній передбачена можливість Сполучених Штатів надавати зброю.

"Угода, безумовно, в цей час потрібна. Попри те, що там немає згадок про безпеку, там є згадка про постачання зброї. Для нас це дуже важливо, бо ми переживали, що Сполучені Штати на жодних умовах, навіть продавати нам зброю не будуть. Такі варіанти розглядалися. Те, що тут ця згадка є, це надзвичайно позитивно", — сказав Княжицький в коментарі телеканалу "Еспресо".

За його словами, угода про надра "не несе якихось небезпек". Проте народний депутат наголосив, що в документі, який ратифікувала Верховна Рада, ще не були враховані технічні моменти щодо керування спільним українсько-американським фондом.

Згідно з угодою, США можуть наповнювати інвестиційний фон коштом поставок зброї в Україну.

Після приходу Трампа в Білий дім США не надали жодного нового пакета допомоги Україні. Наразі зі Сполучених Штатів надходить допомога, яка була виділена при Байдені.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що прем'єр-міністр Дмитро Шмигаль назвав переваги угоди про корисні копалини.

Також "Коментарі" писали про результати опитування КМІС, яке показало ставлення українців до угоди про надра між Україною та США. Майже половина респондентів очікує позитивних наслідків для України від цього договору. Натомість кожен п'ятий вважає, що угода може бути негативною.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини