Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
30 квітня 2025 року Україна та Сполучені Штати підписали угоду про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови. Договір передбачає можливість інвестування у видобуток корисних копалин, а також отримання з них прибутку. Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опитав українців про їх ставлення до угоди про корисні копалини.
Угода США та України про корисні копалини
Згідно з результатами опитування КМІС, 47% українців мають позитивні очікування від угоди про корисні копалини між Україною та США. Негативно про договір висловилися 22% респондентів. 19% вважають, що угода про надра не вплине на Україну, а 12% опитаних не змогли визначитися з відповіддю.
Таким чином баланс очікувань між позитивним та негативним становить +25%.
Як українці сприймають угоду про корисні копалини з США. Результати опитування КМІС
Щодо регіонального розподілу, то найбільш позитивно угоду про корисні копалини оцінюють в Центрі – 52%, а також на Півдні – 50%. Менш позитивно ставляться до договору на Заході – 43%, а найменший показник на Сході – 33%.
Попри це, у всіх регіонах позитивне сприйняття вище негативного. Негативне сприйняття коливається в межах 20-26% з найвищим показником на Сході та найнижчим на Заході.
Як українці сприймають угоду про корисні копалини з США за регіонами. Результати опитування КМІС
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в угоді про корисні копалини існує перелік про видобуток 57 мінералів в Україні. Повний список усіх корисних копалин став відомий.
Також "Коментарі" писали про реакцію президента США Дональда Трампа на угоду з Україною про корисні копалини.
Новини