Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Переговори між Росією та Китаєм про будівництво газопроводу "Сила Сибіру-2" фактично зайшли в глухий кут. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в матеріалі "Financial Times".
Китай та Росія. Фото: з відкритих джерел
Видання, посилаючись на три поінформовані джерела, зазначає, що Китай хоче купувати газ за внутрішньоросійськими цінами або близькими до них, а також готовий забронювати лише невелику частину від запланованої річної потужності трубопроводу в 50 млрд куб. м газу.
Проект Сила Сибіру-2 є вкрай важливим для Кремля, який розраховує компенсувати за його допомогою хоча б частину втрат, заподіяних у зв'язку з виходом Газпрому з європейського ринку.
Погодитись на китайські умови Росія поки що не може, і саме тому, за словами джерел FT, голови правління Газпрому Олексія Міллера не було у складі російської делегації під час державного візиту Володимира Путіна до Китаю.
За словами директора Берлінського центру Карнегі з вивчення Росії та Євразії Олександра Габуєва, ситуація навколо Сили Сибіру-2 наголошує, що Китай став старшим партнером у відносинах із Росією.
Він прогнозує, що Росії, зрештою, доведеться ухвалити умови Китаю. "Зрештою, росіяни не мають іншого варіанту, куди продавати цей газ", — пояснив він.
Китай і так платить Росії менше, ніж іншим постачальникам – М'янмі чи Узбекистану.
Читайте також на порталі "Коментарі" — міністр оборони США Ллойд Остін провів зустріч зі своїм китайським колегою Дун Джунем. Американський чиновник запевнив, що попри війну в Європі Вашингтон не відмовляється від своїх партнерів в Азії. Про це пише видання Reuters, цитуючи заяву глави Пентагону.
Новини