Головна Новини Суспільство події У Раді визнали масове порушення прав військовослужбовців
commentss НОВИНИ Всі новини

У Раді визнали масове порушення прав військовослужбовців

Нардеп Юлія Яцик наголосила, що є низка законодавчих ініціатив, які посилюють становище військових

16 листопада 2023, 16:35 comments1648
Поділіться публікацією:

В Україні є випадки обмеження прав військових, при цьому влада не завжди цьому протидіє, оскільки законодавчі ініціативи лише погіршують становище військовослужбовця. Про це заявила народний депутат від фракції "Слуга народу" Юлія Яцик, коментуючи мітинги, спричинені порушенням прав військових.

У Раді визнали масове порушення прав військовослужбовців

Юлия Яцик

За її словами, поява акцій протесту в Україні пов'язана насамперед із втомою від війни.

"Очевидно, що навіть цивільні втомилися від війни, не кажучи вже про військовослужбовців, сім'ї військовослужбовців", — зазначила вона.

Водночас нардеп наголосила, що влада не завжди знає про проблеми військовослужбовців, ухвалюючи законодавчі ініціативи, які, навпаки, погіршують становище військових. Вона пояснила, що це стосується, зокрема, позиції Міноборони та профільного комітету Ради.

"Зараз ми в рамках тимчасової слідчої комісії Верховної Ради – очолила її Аня Скороход – з'ясовуємо проблематику та готуємо пропозицію до Міноборони та законодавчі зміни, які сприятимуть реалізації як мінімум прав військовослужбовців. Тому що теоретично вони є, а за фактом реалізувати ці права складно", — зазначила співрозмовниця.

Яцик наполягає: в Україні спостерігається масове явище порушення прав військовослужбовців.

"Це правда. Вимушено констатувати, що це не поодинокі випадки", — заявила вона.

Нардеп пояснила, що йдеться передусім про вимогу хабарів з військових.

"Побиття (військовослужбовців – прим. ред.) якраз рідше відбуваються. Найчастіше – за надання відпусток чи направлення на лікування вимагають гроші, а тих, хто там намагається відстоювати свої права, оперативно відправляють на виконання бойових завдань, а звідки люди просто не повертаються. Формують із таких “особливо розумних”, як то кажуть, які відстоюють свої права, штурмові батальйони. Існують випадки притягнення військовослужбовців нижчого рангу до дисциплінарної, службової і навіть кримінальної відповідальності за невиконання бойових завдань, яких вони не могли виконати. А робиться це з метою приховати дурість і недоцільність командування вищого керівництва. Це масові випадки, коли людям вішають "невиконання наказів", а за фактом це безглузді накази, без оснащення зброєю, без "бойового злагодження між підрозділами". Фактично вішають ці провали контрнаступу на рядових солдатів", — розповіла нардеп.

Також Яцик повідомила факти, коли питання матеріального забезпечення ЗСУ залежать від конкретних людей та їх суб'єктивних рішень.

"Приміром, "улюбленим" бригадам виділяються і продукти харчування, і зброя, і одяг, і засоби захисту у великій кількості, ніж решті. Є випадки навмисної відмови від закупівель Міноборони на користь своїх лобі-груп, які мають вийти переможцями", — сказала вона.

Проте Яцик переконана, що подальших мітингів щодо невдоволення станом справ у ЗСУ очікувати не варто через те, що у воєнний час мітинги в Україні заборонені.

Але це не означає, що рівень невдоволення військовослужбовців проходженням служби зменшиться. Він точно не зменшиться, він точно зростатиме. І ось навряд це переросте у мирні мітинги. Мені здається, що буде більш глобальна ситуація", — підсумувала вона.

Читайт також на порталі "Коментарі" — фронт у позиційному безвиході: як Україні змінити ситуацію.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини