У чому головна інтрига "справи Коломойського" – що вже насторожує
Коломойський вже десятки років займається нечистим бізнесом, скандалів з ним була величезна кількість, але жодна українська влада не зуміла поставити його у законодавчі рамки
Шевченківський райсуд Києва обрав увечері 2 вересня бізнесменові Ігорю Коломойському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном 60 днів з можливістю внесення застави у розмірі майже 510 мільйонів гривень. Раніше, цього ж дня СБУ, БЕБ та Офіс генпрокурора вручили Коломойському підозру за статтями 190 та 209 Кримінального кодексу: шахрайство та легалізація (відмивання) майна, отриманого злочинним шляхом. Про що говорить "справа Коломойського", які її перспективи? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Якщо зараз Коломойському не просто вручили чергові підозри, не просто обрали запобіжний захід, а намагатимуться довести справу до суду – це стане серйозним кроком
Керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок вважає, що вручення Коломойському підозри та його ув'язнення в СІЗО (хоч і з можливістю вийти під заставу у понад півмільярда гривень) – це справді резонансна подія. Але є суттєвий нюанс.
Інша справа, продовжує Валерій Клочок – чому відбувається все саме зараз. І тут він поділяє позицію багатьох вітчизняних експертів, журналістів, політиків – дуже вже "зручно" все співпало як з візитом у США (де відкриті справи проти Коломойського) керівників українських антикорупційних органів, так і з візитом туди президента Зеленського, що готується, на Генасамблею ООН (пройде з 18 по 20 вересня у Нью-Йорку). Не виключено, що Коломойський на той час вийде під заставу. Але слідчі дії продовжуватимуться, зазначає експерт.
Втім, зазначає він, історію з Коломойським використовуватимуть по-різному. Вже сьогодні можна констатувати, що порохоботи всі лаври віддають Заходу, який додавив Зеленського, та ще й будують конспірологічні теорії про те, чому за справу НАБУ раптом взялися БЕБ та СБУ.
Але головне питання, за словами експерта, залишається у підвішеному стані – чи дійде справа до суду, чи буде виголошено вирок із реальним терміном?
Швидше за все, саме в Апеляційному суді поставлять крапку в цій історії
Голова профспілки Українська незалежна фундація юристів, голова АТ "Кравець та партнери", адвокат Ростислав Кравець поділився таким коментарем:
Не секрет, продовжує експерт, що нещодавно Коломойський відвідав НАБУ, де йому нібито були готові щось пред'явити. Як я розумію, ті самі підозри, які зараз висунули БЕБ та СБУ. Чи це не пов'язано з тим, щоб справу розглядало не НАБУ?
Викликає питання також пред'явлення підозри саме у суботу. Чому було не зробити це у п'ятницю чи не почекати понеділка?
Ще одна незрозуміла ситуація – як громадянину якої країни Коломойському пред'являли підозри?
На думку експерта, слід також звернути увагу, що є чимало рішень Європейського суду з прав людини щодо необґрунтованості дій органів досудового слідства та суду, які як заставу обирають суму збитків, нібито завданих тією чи іншою особою державі. А це суперечить захисту прав та основних свобод людини.
Читайте також на порталі "Коментарі" - що стоїть за чистками, які анонсував Зеленський – чи пов'язана з цим підозра Коломойського.