Рубрики
МЕНЮ
Черновалова Кристина
Бюджетне навчання зобов'язує до трирічного трудового контракту
За словами Винницького, такий підхід дозволить студентам з самого початку навчання мати чітке розуміння свого майбутнього місця праці та сприятиме їхній кар'єрній адаптації.
Після успішного завершення половини освітньої програми, студентам буде запропоновано перше місце роботи від майбутнього роботодавця, з яким вони укладуть контракт. Втім, держава залишає за студентами право вибору: вони не зобов'язані погоджуватися на перше запропоноване робоче місце.
У разі відмови від укладання контракту, студенти не будуть змушені повертати кошти, витрачені на їх освіту за державним замовленням, але подальше навчання зможуть продовжити лише на платній основі. Цей механізм спрямований на підвищення відповідальності студентів за власне навчання та кар'єрне майбутнє.
Водночас для тих, хто вирішить укласти контракт, передбачено матеріальний стимул: їхня стипендія буде збільшена до рівня мінімальної зарплати, що наразі становить 7100 гривень.
Оперуванням цією програмою займатиметься Державна служба зайнятості, що має на меті збір та аналіз даних про потреби економіки у кваліфікованих фахівцях. Цей підхід має на меті не лише забезпечити випускників робочими місцями, а й адаптувати освітні програми до реальних потреб ринку праці, що, у свою чергу, сприятиме економічному розвитку країни.
Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький підкреслив, що ця ініціатива має широкий спектр потенційних учасників, включаючи не лише державні установи, а й приватний сектор.
"Будь-яке підприємство, незалежно від форми власності, зможе надати інформацію про свої майбутні потреби в спеціалістах та про готовність надати їм робочі місця," – сказав він.
Нагадаэмо, що близько 260 тисяч абітурієнтів цьогоріч вступають до українських вишів. Попри війну, значна частина молоді обирає навчання на батьківщині. Такі дані надав заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький в інтерв'ю для Українського радіо.
Новини