Головна Новини Суспільство події Транзит російської нафти через Україну продовжується, але є один неприємний РФ нюанс
commentss НОВИНИ Всі новини

Транзит російської нафти через Україну продовжується, але є один неприємний РФ нюанс

Зафіксовано найнижчий показник транзиту "чорного золота" як мінімум з 2014 року

сьогодні, 15:45
Поділіться публікацією:

Україна протягом 2024 року транспортувала південною гілкою нафтопроводу "Дружба" близько 11,36 млн тонн російської нафти. Порівняно з минулим роком, обсяги транзиту російської нафти скоротилися на 16%. Це найнижче значення як мінімум із 2014 року, а ймовірно, і за всю історію незалежності України – з 1991-го. Як передає портал "Коментарі", про це пише профільне видання ExPro,

Транзит російської нафти через Україну продовжується, але є один неприємний РФ нюанс

Транзит російської нафти Фото з відкритих джерел

Зазначається, що найбільше російської нафти в 2024 році було поставлено до Угорщини — понад 4,7 млн. тонн, що практично відповідає обсягам поставок у 2023-му. Крім того, до Словаччини було транспортовано 3,9 млн. тонн нафти (-15%) і до Чехії — 2,7 млн. тонн (-35%).

За оцінками експертів, Україна отримала майже 10 млрд. грн., або $250 млн., за транзит російської нафти в 2024 році. При цьому 2023 року Україна отримала майже 9,4 млрд грн, або понад $255 млн, за транзит російської нафти.

У той час як транзит російського газу через Україну завершився 1 січня 2025 року через закінчення п'ятирічного контракту, транзит нафти з РФ триває і в січні. Середньодобовий обсяг транзиту першого тижня січня становив близько 34,9 тис. тонн – на 14% більше, ніж у грудні.

Читайте також на порталі "Коментарі" – нові американські санкції проти російських нафти та газу боляче вдарять по російському нафтовому експорту до Китаю та Індії. Про це пише "Reuters". Цікаво, що раніше Білий дім максимально відкладав запровадження подібних санкцій. Тепер же глава американської держави, що йде з посади, Джо Байден припустив, що обмеження можуть призвести до зростання цін на бензин у Сполучених Штатах. При цьому глава Білого дому пояснив цей крок, назвавши його критично важливим для обмеження можливостей російського диктатора Путіна вести війну проти України. Тим часом, з'явилася інформація, що Великобританія за США також ввела прямі санкції проти російських нафтових гігантів – компаній "Газпром нафта" та "Сургутнафтогаз". У свою чергу реагуючи на санкції, цінники на нафту вже підскочили майже на 3%, що є найвищим показником за останні три місяці. Що можна сказати про цей санкційний тиск на Росію? Чи справді воно може завдати серйозного удару по російській економіці? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини