Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Усі медичні працівники закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності, установ громадського здоров'я, установ, які здійснюють діяльність із судово-медичної та судово-психіатричної експертиз, центрів крові, для яких робота у відповідних установах є основним місцем роботи, можуть бути заброньовані. Як інформує портал "Коментарі", про це повідомило Міністерство охорони здоров'я.
Мобілізація в Україні. Фото: з відкритих джерел
Зазначається, що відповідні зміни до порядку бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час вніс Кабмін. У змінах йдеться лише про медичних працівників, для решти фахівців, які працюють у медустановах, — обмеження у бронюванні залишаються чинними.
У документі йдеться, що значна частина військовозобов'язаних у медзакладах – медики-жінки. Їх кількість раніше також враховувалася щодо частки військовозобов'язаних, які можуть бути заброньовані. Однак цю норму було змінено, а відсоток бронювання розраховується виключно від числа військовозобов'язаних чоловіків.
У МОЗ наголосили, що на сьогодні близько 75% поранених військовослужбовців проходять лікування саме у цивільних медустановах. Тому таке рішення дозволить забезпечити надання медичної допомоги як військовим, так і громадянським у необхідному обсязі.
У той же час, як заявили в міністерстві, потреби ЗСУ та сектору оборони в медиках, які можуть бути мобілізовані з цивільних медустанов, забезпечуватимуться через механізм розбронювання окремих медичних працівників, у яких зараз є потреба.
Читайте також на порталі "Коментарі" — це вже червона лінія: командувач сухопутних військ відреагував на вбивства працівників ТЦК.
Новини