Головна Новини Суспільство події США втрачають свою ключову перевагу: у чому Китай незабаром може стати першим
commentss НОВИНИ Всі новини

США втрачають свою ключову перевагу: у чому Китай незабаром може стати першим

П'ять років тому Китай мав близько п'ятої частини американського потенціалу, тепер ситуація змінилася

21 грудня 2024, 11:20
Поділіться публікацією:

Китай стрімко зменшує відрив за кількістю ракетних труб із ВМС США, тому тривала перевага останньої країни у потужності вертикальних пускових установок стає дедалі меншою. Як передає портал "Коментарі", про це пише "Business Insider".

США втрачають свою ключову перевагу: у чому Китай незабаром може стати першим

США та Китай. Фото: з відкритих джерел

У матеріалі йдеться про те, що зараз військово-морські сили армії Китаю мають вдвічі менше ракетних шахт для запуску ракет, ніж надводні бойові одиниці ВМС США. У той же час новий дослідницький звіт зазначає, що таке зростання є значним порівняно з кількома роками тому.

У свою чергу, у Міноборони США раніше попередили, що Пекін зможе здійснювати високоточні удари на великі відстані зі своїх надводних кораблів найближчим часом.

У доповіді Міжнародного інституту стратегічних досліджень британського аналітичного центру йдеться про те, що США мають 8400 ракетних блоків системи вертикального запуску (VLS) на десятках своїх надводних бойових кораблів, тоді як китайські військово-морські сили мають майже 4300 блоків VLS на аналогічній кількості військових кораблів.

"Елементи VLS на військовому кораблі можуть нести цілу низку ракет, від перехоплювачів ППО до протикорабельних ракет та зброї для наземного нападу. Кораблі часто оснащуються комбінованим озброєнням для підвищення універсальності місії. За даними IISS, наприкінці 2024 року ВМС США мали 85 надводних VLS проти 84 у Китаю", — відзначили у BI.

Водночас аналітик із морських досліджень у IISS Йоханнес Фішбах зазначив, що п'ять років тому Китай мав близько п'ятої частини американського потенціалу. За його словами, таке зменшення розриву у можливостях пов'язують із скороченням чисельності ВМС США, адже їхні бойові кораблі старіють, а Пекін випереджає американські сили у будівництві військових кораблів.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Україна може погодитися на "мирний план" Китаю та Бразилії: чому він є прийнятним для Києва.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини