Головна Новини Суспільство події США можуть визнати РФ державою-спонсором тероризму: що це означає – чим це загрожує Кремлю
commentss НОВИНИ Всі новини

США можуть визнати РФ державою-спонсором тероризму: що це означає – чим це загрожує Кремлю

Досі вважалося, що внесення Москви до «чорного списку» спонсорів терористів може створити додаткові перешкоди для встановлення миру в Україні

19 червня 2022, 14:00 comments1421
Поділіться публікацією:

Заступник голови фракції "Слуга народу" в Раді Євгенія Кравчук стверджує, що Сенат США може вже наступного тижня розглянути питання визнання РФ державою-спонсором тероризму. Експерти розповіли виданню "Коментарі", що означатиме подібне рішення у разі його прийняття.

США можуть визнати РФ державою-спонсором тероризму: що це означає – чим це загрожує Кремлю

Мітинг. Фото: з відкритих джерел

Включення до списку Росії означатиме неможливість найближчим часом визнати цю державу "нормальним" суб'єктом міжнародних відносин

Політолог, викладач Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, експерт із міжнародної політики, Петро Олещук нагадує, що визнання Росії державою – спонсором тероризму ініціював президент України Володимир Зеленський.

"Україна давно звертається до країн цивілізованого світу для того, щоб росія отримала такий статус", – наголошує політолог.

Він акцентує, що для США визнання держав спонсорами тероризму – звична практика, для чого навіть існує окремий список.

"Складання списку розпочалося 29 грудня 1979 року. До нього були включені Лівія, Ірак, Південний Ємен та Сирія. Потім додалися Куба, Іран та КНДР. Включення до списку спричиняє жорсткі економічні та політичні санкції з боку США, – зазначає Петро Олещук. — Включення до списку Росії означатиме неможливість найближчим часом визнати цю державу "нормальним" суб'єктом міжнародних відносин, що спричинить тривалу і серйозну ізоляцію Росії від цивілізованого світу. Підстави для цього є, оскільки тактика росії у війні проти України є неприкритим терором щодо цивільного населення, застосування заборонених засобів ведення війни, постійні загрози застосувати ядерну чи хімічну зброю, викрадення людей тощо".

Росію можна визнати державою-спонсором тероризму, але для цього має бути доказ, мотивація, пояснення з боку тих же США

На думку магістра державного управління, політолога, соціолога Володимира Волі, багато наших діячів, включаючи депутатів, не розрізняють власне терористичну діяльність – і військові злочини.

"Держава може бути визнана спонсором тероризм у тому випадку, якщо вона надає різну підтримку організаціям, які визнані терористичними та здійснюють свою діяльність на території інших держав. Йдеться про фінансування, постачання озброєнь, надання своєї території для того, щоб керівництво та члени терористичних організацій могли проводити тренування, ховатися чи координувати терористичну діяльність із цієї території. Тобто Росію можна визнати державою-спонсором тероризму. Але для цього має бути доказ, мотивація, пояснення з боку тих самих США. Кого конкретно, яку терористичну організацію (або організації) та яким чином підтримує російський режим", – пояснює Володимир Воля.

За його словами, зараз йдеться про те, що Росія веде агресивну, загарбницьку війну на території України. І скоює військові злочини.

"У разі війни поняття "тероризм" немає. Є воєнні злочини. І якщо навіть загарбницька армія використовує такі прийоми, які у мирний час вважають терором, в умовах війни це – військові злочини", – наголошує політолог.

Він вважає, що й США приймуть якусь резолюцію – це матиме більше символічне, ніж практичне, значення.

"Визнання держави спонсором тероризму передбачає запровадження санкцій проти цієї держави. Насамперед це стосується фінансових установ, транзакцій, а також низки персон, які безпосередньо пов'язані з підтримкою терористичних організацій. Але проти Росії вже запроваджено такий великий обсяг санкцій у зв'язку з агресією проти України, що якісь додаткові навряд чи мають сенс, – зазначає Володимир Воля. – Вже чинні санкції значно перевищують за своєю силою ті, що зазвичай вводяться проти держав-спонсорів тероризму. Тож реального додаткового тиску на РФ у разі ухвалення подібної резолюції чекати навряд чи варто".

Дії Росії не підтримують навіть її найближчі сусіди, включаючи партнерів із ОДКБ

Директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки, правозахисник Павло Лисянський розмірковує так:

"Демонстративні висловлювання казахського президента Токаєва на пітерському форумі щодо невизнання так званих "Л-ДНР", представники яких також були на заході, це серйозний сигнал. Він демонструє, що країни пострадянського простору не підтримують дії правлячого режиму РФ і орієнтуються на інших партнерів на Євразійському просторі. Це є проблемою Кремля, т.к. спочатку плани були зовсім інші".

За словами Павла Лисянського, це є сигналом для Заходу.

"Дії Росії не підтримують навіть її найближчі сусіди, включаючи партнерів із ОДКБ. Той же Казахстан не забув, як РФ хотіла анексувати частину його північних територій ще в 1991 році. Відповідно країни Заходу хочуть внести додатковий пакет санкцій проти Росії як проти країни-спонсора тероризму. Таким чином, там сподіваються протверезити її режим, обмеживши його дії щодо продовження агресії проти України та можливої агресії проти інших країн", – резюмує експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — росіяни не можуть просунутися ні в Луганській, ні в Донецькій області.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини