Головна Новини Суспільство події SMS-фішинг: як не потрапити на гачок шахраїв
commentss НОВИНИ Всі новини

SMS-фішинг: як не потрапити на гачок шахраїв

Експерти радять ретельно переглядати усі повідомлення, які приходять на телефон, і не вестися на підозрілі пропозиції

22 червня 2021, 22:37
Поділіться публікацією:

Шахраї постійно знаходять все нові і нові шляхи, як обдурити чергову жертву. Останнім часом до їх, так би мовити, списку додалася нова схема – SMS-фішинг. Це коли аферисти намагаються ошукати за допомогою повідомлень, які приходять на телефон. У таких SMS може міститися посилання на невідомий сайт, на якому потрібно ввести свої дані або навіть не потрібно нічого вводити. Тому сьогодні потрібно уважно ставитися навіть до банальних повідомлень і ретельно перевіряти їх усі, аби не стати жертвою шахраїв.

SMS-фішинг: як не потрапити на гачок шахраїв

SMS-фішинг. Фото: getty images

Експерти Школи цифрової безпеки DSS 380 підготували п'ять основних правил, які допоможуть навчитися розпізнати підозрілі повідомлення і не потрапити на гачок.

1. Будьте обережні з повідомленнями від мобільного оператора. Справжні компанії ніколи не проситимуть підтвердити особисті дані. Якщо ж вас таке просять – це підозріло, наголошують фахівці.

2. Не телефонуйте за підозрілими номерами. Якщо зателефонувати за таким номером, можна натрапити на зловмисників, які попросять вас "підтвердити" особисті дані. В подальшому ці дані можуть бути використані для викрадення ваших коштів чи в інших цілях.

3. Не піддавайтесь на маніпуляції шахраїв. У разі отримання SMS-повідомлення з інструкцією про блокування спаму, наприклад за допомогою відправлення слова "СТОП", не виконуйте жодних дій. Таким чином зловмисники можуть дістати ваші дані або атакувати вас у майбутньому.

4. Не ведіться на манну небесну. Якщо у повідомленні вам обіцяють мільйон за просте надіслане SMS, знайте, що безкоштовний сир — лише у мишоловці.

5. Налаштуйте телефон на блокування додатків із невідомих джерел. Краще не встановлювати на телефон неперевірені додатки чи антивірус. Перед цим детально почитайте, чи річ, яку ви хочете встановити на свій телефон, справді якісна.

Експерти радять дотримуватися цих простих правил і берегтися від пасток шахраїв.   

"Важливо вміти розпізнати підозрілі повідомлення та уникнути неприємностей, адже у світі всюдисущого інтернету витік будь-яких персональних даних ризикує потрапити у багато неприємних рук", — наголошують у Школі цифрової безпеки DSS 380.

Видання "Коментарі" також писало про те, як в Україні шахраї використовують схему обману з посилками.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини