Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
Світовий досвід показує, що війна завжди супроводжується масштабною міграцією, і значна частина біженців часто не повертається до своїх країн навіть після завершення конфлікту. Україна зараз переживає подібну ситуацію, і прогнози свідчать, що до половини вимушених переселенців можуть залишитися за кордоном назавжди. Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Олексій Позняк.
Біженці. Фото з відкритих джерел
Науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Олексій Позняк розповів, що ймовірність повернення українців залежить від багатьох факторів, включаючи характер завершення війни.
Крім того, важливим фактором є обіцянки відновлення економіки та створення нових робочих місць. За словами експерта, такі умови сприятимуть поверненню більшої кількості громадян, однак наразі ситуація залишається невизначеною.
Досвід країн колишньої Югославії показує, що найбільше переселенців повертається в перші роки після завершення війни. Однак значна частина населення осідає в інших країнах і залишається там назавжди.
За даними ООН, кількість українців, які виїхали за кордон, продовжує зростати. Станом на середину жовтня 2024 року їхня кількість досягла 6,8 мільйона.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав що, щоб повернути українців, які через війну виїхали за кордон, країні потрібно створити гідні умови. Серед ключових факторів – робочі місця із зарплатами на рівні хоча б 70% від того, що люди отримували в Європі. Таку думку висловив в інтерв’ю РБК-Україна Олексій Позняк, старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи.
Новини