Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко відвідав Китай для переговорів з главою КНР Сі Цзіньпіном. Незважаючи на те, що в Білорусі, всупереч побажанням КНР, розмістили російське ядерне озброєння, чим Лукашенко нещодавно вихвалявся в черговий раз, йому влаштували теплий прийом у Китаї. Сі нібито навіть захопився тим, як Білорусі "вдалося подолати вплив різних негативних факторів, зберегти соціальну гармонію та стабільність, здійснити економічне відновлення та зростання", а також говорив про готовність "разом із білоруськими партнерами зміцнювати стратегічну взаємодію в ім'я створення спільноти єдиної долі людства". Що означає таке китайсько-білоруське зближення? До чого воно може призвести? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Лукашенко та Сі Цзіньпін. Фото з відкритих джерел
Політолог, кандидат політичних наук Денис Гороховський розмірковує так:
Для Китаю, своєю чергою, пояснює експерт, подібні контакти необхідні, щоб мати прямий вплив на державу, яке територіально розташована у Європі (тим самим прибравши посередника – Росію – з цієї схеми).
Директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк вважає, що насправді Лукашенко приїжджав скоріше на "порку". Тому що зірвав усі контракти з виробництва, які на нього навісили Путін та Сі.
На його думку, приїзд Лукашенка до КНР – це критичний сигнал невиконання офіційним Мінськом взятих на себе зобов'язань.
Читайте також на порталі "Коментарі" — що може зламати перебіг війни в Україні: про що говорять прогнози.
Новини