Рубрики
МЕНЮ
Вечканова Елена
Вітчизняні засоби масової інформації все частіше піддаються критиці з боку українців. Іноді це виправдано, іноді — ні. "Коментарі" звернулися до експертів, які назвали найголовніші ознаки, котрі допоможуть визначити дійсно авторитетне ЗМІ, гідне довіри.
Експерти назвали ознаки авторитетного ЗМІ. Фото із відкритих джерел
На думку політолога, аналітика, експерта Українського інституту політики Руслана Бізяєва, дійсно професійний журналістський ресурс визначають чотири головних характеристики. До них фахівець відносить конкретику, аналітику і рівновіддаленість; останнє стосується балансу думок і відсутності симпатій журналіста до когось зі сторін конфлікту. Четвертою важливою складовою якісного ЗМІ Бізяєв називає вміння формувати порядок денний.
Журналіст і блогер Георгій Раут переконаний, що авторитетне видання завжди має забезпечувати читача авторськими матеріалами. Якщо в стрічці новин знаходиться менш як 50% рерайту з інших джерел, а все інше — ексклюзив видання, тоді такому ЗМІ варто довіряти.
У схожому ключі щодо об'єктивності мислить і юрист-міжнародник Вадим Трюхан. На думку фахівця, гарне видання виділяє відмова від пропагандистських висловлювань і присутність аналізу від експертів-профі.
Також важливим для ЗМІ Вадим Трюхан вважає якісний аналіз подій, в тому числі авторства не "диванних", а професійних експертів. Таких людей відзначає наявність успішного досвіду в тій сфері, яку вони аналізують.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, з яких причин в Україні хочуть відмовитися від звання заслуженого журналіста. Подробиці — в нашому матеріалі.
Також на порталі ви можете дізнатися про те, як російські окупанти займаються залякуванням журналістом в анексованому Криму.
Новини