Головна Новини Суспільство події СБУ оприлюднила секретні документи щодо катастрофи на ЧАЕС
commentss НОВИНИ Всі новини

СБУ оприлюднила секретні документи щодо катастрофи на ЧАЕС

Документи свідчать, що аварії на ЧАЕС відбувалися ще до трагічних подій 1986 року

26 квітня 2021, 14:06 comments1590
Поділіться публікацією:

Державний архів Служби безпеки України опублікував секретні документи КДБ та маловідомі факти стосовно вибуху на Чорнобильській АЕС, що приховувалися радянською владою. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

СБУ оприлюднила секретні документи щодо катастрофи на ЧАЕС

Саркофаг - Фото: Evgen Borysovskyi

Зокрема, суспільству стала доступна найперша доповідь керівництву СРСР про вибух від директора ЧАЕС Віктора Брюханова, переговори операторів станції у момент аварії та план евакуації майже 45 тисячі жителів Прип’яті й прилеглих районів.   

Деякі з архівних документів свідчать, що аварії на ЧАЕС траплялися і до 26 квітня 1986 року.

"Наприклад, у 1982 році на 1 енергоблоці відбувся значний викид радіоактивних речовин. Але доповідь КДБ про це закінчується звичним "здійснено заходи для недопущення панічних і провокаційних чуток". У 1984 році аварійні ситуації були на 3 і 4 енергоблоках", зазначають у відомстві.

Також в СБУ заявили, що радянське керівництво знало про високу ймовірність виникнення аварії на станції, адже у 1983 році московське керівництво отримало інформацію, де ЧАЕС оцінювалася як одна із найнебезпечніших атомних станцій в СРСР через відсутність засобів безпеки. У випадку аварії радіоактивність, за словами експертів, у 60 разів перевищила б вибухи атомних бомб у Хіросімі та Нагасакі.

Окрім цього, повідомляється, що в липні 1986 року з'явилася директива, яка засекречувала всі деталі аварії на ЧАЕС: її причини, характер руйнувань, склад суміші, викинутої в повітря під час вибуху, радіаційну обстановку, масштаби робіт із ліквідації, захворюваність та інші.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я затвердило регламент проведення йодної профілактики в разі виникнення радіаційної аварії.

Також "Коментарі" повідомляли, що покинутий людьми через страшну аварію на АЕС місто Чорнобиль хочуть повернути до життя, розвиваючи там туризм. Крім того, його хочуть перетворити в місце переосмислення і пам'яті. Так, Державне агентство розвитку туризму, Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів, Міністерство культури та інформаційної політики й Державне агентство з управління зоною відчуження уклали меморандум про співпрацю для створення сприятливих умов розвитку туризму у Чорнобилі. Детальніша інформація тут.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини