Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент України Володимир Зеленський обговорив із Халуком Байрактаром, гендиректором турецької компанії "Байкар" (Baykar), яка виготовляє безпілотники "Байрактар", деталі будівництва заводу "Байкар" у нашій країні та виробництво нової продукції з використанням українських комплектуючих. Також Зеленський високо оцінив внесок Х.Байрактара та його компанії у збільшення потужності українських Збройних Сил у боротьбі з агресором – та вручив йому орден "За заслуги" І ступеня. Тим часом, днями президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зробив низку явно проросійських заяв. Так, він погодився з президентом РФ Володимиром Путіним щодо того, що зерно з України нібито їде до "багатих" західних країн, а не до Африки та Азії. Крім того, розкритикував Захід через військову підтримку України та санкції проти РФ. Про що говорять дії та заяви Х.Байрактара та Р.Ердогана? Як українсько-турецькі відносини можуть розвиватися далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Реджеп Таїп Ердоган. Фото: DW
Директор Центру Близькосхідних досліджень Ігор Семиволос закликає розрізняти риторику та справи.
Щодо зернової угоди, то, судячи з риторики Ердогана, він, з одного боку, хоче зберегти її. З іншого боку – підіграє Путіну, який робив подібні заяви у стилі "зерно йде кудись не туди", "домовленості можемо перервати", пояснює Ігор Семиволос.
Випади у бік Заходу з приводу поставок озброєння в Україну, на думку експерта, виглядають з вуст президента Туреччини, як мінімум, дивно – враховуючи продаж нашій країні тих самих безпілотників "Байрактар", укладання угоди про будівництво заводу з їхнього виробництва на нашій території, нагородження Х.Байрактара українським орденом "За заслуги" І ступеня тощо.
Керівник Центру політичної розвідки, політтехнолог Олег Постернак впевнений, що на заяви і публічну позицію Ердогана впливають президентські та одночасно парламентські вибори в Туреччині, які мають відбутися в червні 2023 року.
З цим, вважає він, пов'язана спроба зміцнити хоча б у публічній площині нову вагому роль Турецької республіки у взаєминах із Заходом (окремі зустрічі з Байденом, суперечка з Фінляндією та Швецією щодо вступу до НАТО), на Близькому Сході (у сирійському питанні), Північному Кавказі (підтримка Азербайджану у конфлікті з Вірменією), Східному Середземномор'ї (загострення відносин із Грецією), Східній Європі (посередництво в українсько-російській війні, стратегія балансування військової та економічної кооперації з Україною та політичною підтримкою антизахідних ліній Путіна).
Читайте також на порталі "Коментарі" – Куп'янськ – наш: над містом вже прапор України (ФОТО).
Новини