Головна Новини Суспільство події Путін напружився: Туреччина запустила в Чорному морі ракету, яка дістає до Криму та й далі
commentss НОВИНИ Всі новини

Путін напружився: Туреччина запустила в Чорному морі ракету, яка дістає до Криму та й далі

Мінімальна дальність польоту Tayfun - 280 км, але її запускають вже вдвічі далі

10 лютого 2025, 14:57
Поділіться публікацією:

Туреччина провела третє за рахунком випробування балістичної ракети Tayfun (Тайфун) — найдальнобійнішої в арсеналі країни. Пуск було зроблено 3 лютого з мобільної установки в аеропорту Різе-Артвін на узбережжі Чорного моря, повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на DHA. Тест пройшов успішно, ракета вразила ціль.

Путін напружився: Туреччина запустила в Чорному морі ракету, яка дістає до Криму та й далі

Турецька ракета "Тайфун" легко дістане до Криму і до Росії. Фото: Roketsan

Tayfun вразив малопомітну мету в морській акваторії на дистанції 561 км. На це у ракети пішло 458 секунд. При цьому з метою безпеки влада зупиняла повітряний і морський рух у радіусі 700 км.

Як пише The Moscow Times, попередні випробування відбулися там же у жовтні 2022 та травні 2023 року і теж були успішними.

Tayfun створювався на базі тактичної балістичної ракети Bora. Розробкою займається турецька державна оборонна компанія Roketsan. У вересні 2024 року вона розкрила характеристики Tayfun, згідно з якими мінімальна дальність пуску становить 280 км. Мінімального достатньо, щоб досягти берегів Криму: від Туреччини до півострова близько 270 км через море прямою. У той же час Roketsan працює над модифікацією ракети, щоб досягти максимальної дальності польоту в 1000 км.

Як повідомляв портал "Коментарі", на тлі перекидання російських підрозділів із Криму на інші ділянки фронту військові дедалі частіше вивозять свої родини . Агенти "АТЕШ" у Феодосії, Євпаторії та Севастополі повідомляють, що значна частина російських військових, які переїхали до Криму, так і не змогла адаптуватися. Зазначається, що основні причини – проблеми із працевлаштуванням та вороже ставлення з боку місцевих мешканців. Попри обіцянки, переселенці стикаються з тим, що роботодавці неохоче беруть їх на роботу. Крім того, вони скаржаться на холодний прийом, відсутність соціальних зв'язків та підтримку однодумців. Однак ключовий фактор від'їзду — не тільки побутові труднощі, а й небезпека, що наростає, адже Крим більше не вважається "тихою гаванню".



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини