Головна Новини Суспільство події Путін готує оголошення війни та анексію: у чому небезпека – чому Київ від цього лише виграє
commentss НОВИНИ Всі новини

Путін готує оголошення війни та анексію: у чому небезпека – чому Київ від цього лише виграє

Щоб заповнити величезні втрати у війні проти України, Путін може піти на оголошення масової мобілізації в країні

3 травня 2022, 12:07 comments4604
Поділіться публікацією:

Президент Росії Володимир Путін 9 травня може офіційно оголосити Україні війну замість так званої "спеціальної військової операції". Як повідомляє CNN із посиланням на американських та європейських чиновників, це дозволить Кремлю максимально мобілізувати резервні сили, кинувши на захоплення нових українських територій. Також повідомляється, що до 9 травня Росія може спробувати провести анексію Луганської, Донецької та Херсонської областей. Експерти проаналізували ситуацію для видання "Коментарі".

Путін готує оголошення війни та анексію: у чому небезпека – чому Київ від цього лише виграє

Володимир Путін. Фото з відкритих джерел

Поламати путінські плани можна лише на полі бою

Голова Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу, один із учасників політичної підгрупи переговорників у Мінську Сергій Гармаш розмірковує так:

"Упевнений, що Росія не оголосить війну Україні. Адже тоді їй доведеться спробувати завоювати всю Україну, що неможливо. Головна мета Путіна – схід та південь нашої країни. Навіть швидше південь (сухопутний коридор до Криму), а схід просто забезпечує функціонал для цієї мети".

Якщо ж війну Путін все ж таки оголосить – це буде великий подарунок для України, вважає Сергій Гармаш. І пояснює, що такий крок відверне від РФ навіть тих, хто сьогодні її мовчазно підтримує ті ж Китай, Індію. Плюс – призведе до дестабілізації ситуації усередині самої Росії.

"Це було б чудово, – продовжує експерт, – але Путін, гадаю, не настільки "улетів у космос". Чергової анексії українських територій до 9 травня, гадаю, теж не буде. Для цього потрібно встановити контроль за відповідними територіями (завоювати їх у нашому випадку), а потім організувати референдум, намагаючись легалізувати (хоча б для внутрішнього споживача) анексію. Сьогодні ми бачимо, що агресор тільки накопичує сили, але серйозно настання поки що немає. Тож до 9 травня не буде навіть завоювання територій, не те що псевдореферендумів".

Сергій Гармаш упевнений, що поламати путінські плани можна лише на полі бою. І нагадує, що переломний момент стався, коли було зірвано надії Кремля на бліцкриг, а також – коли 40 міністрів оборони (країни НАТО-союзники) провели 26 квітня зустріч у Рамштайні, домовившись консолідовано допомагати Україні в цьому протистоянні. Плюс – ухвалений у США закон про ленд-ліз.

"Захід готовий інвестувати в нас насамперед озброєнням, щоб ми перемогли РФ. І щоб поламати путінські плани, нам збільшили постачання сучасних видів озброєння. Поки що не дійшли обіцяні танки та РСЗВ. Але вже надходить важка артилерія 155 калібру, якого немає РФ. Щоправда, ці знаряддя треба ще доставити на полі бою. Саме тому нам потрібен час. Втім, у окупантів також проблеми, особливо з боєприпасами. З огляду на все це навряд чи слід очікувати різких змін до 9 травня. А ось наступний після 9 травня тиждень може стати вирішальним", – прогнозує Сергій Гармаш.

Якщо ми здамося, то не буде України. Якщо здасться Росія, на неї чекають неконтрольовані і, можливо, криваві процеси

Політичний аналітик, PR-експерт Олександр Солонько, наголошує, що ця війна – гра з нульовою сумою. Україна не може здатися, а Росія не може просто відмовитись від бойових дій. Немає варіанта "win-win" (безпрограшна гра, ситуація, яка дає взаємовигідний результат для двох або більше сторін), який влаштує обидві сторони.

"Якщо ми здамося, то не буде України. Якщо здасться Росія, на неї чекають неконтрольовані і, можливо, криваві процеси. Якщо РФ програє цю війну повністю, нинішня верхівка, вочевидь, може втратити владу та навіть загинути", – пояснює експерт.

Тому, впевнений він, Путін до останнього шукатиме способи перемогти нас. І мобілізувати якнайбільше "гарматного м'яса" – це один із варіантів.

"Але ж це будуть вже не контрактники, які можуть написати відмову, які мають певний рівень знань та умінь. Мотивація призовників буде якісно нижчою, – зазначає Олександр Солонько. – І коли на них піде похорон, це вже буде інше питання, ніж щодо кадрових військових, які йшли воювати проти України. До речі, прихована мобілізація в Росії і так продовжується. І ймовірно, це будуть люди здебільшого з регіонів, які не є базовими (не Москва і Пітер). Щоб не підвищувати напругу у головних політичних центрах. Ці люди потребуватимуть навчання, злагодження, озброєння. Це – час та ресурси".

У будь-якому разі нам потрібно бути готовими до того, що росіяни кинуть у бій усе, що у них є, попереджає аналітик.

Читайте також на порталі "Коментарі" — розриви по всій Бєлгородській області знову розбудили росіян.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини