Рубрики
МЕНЮ
Елена Бурдейная
Виключні випадки, у яких не можна робити щеплення від COVID-19, перелічило Міністерство охорони здоров'я.
Наявність протипоказань для СOVID-вакцинації встановлюється лише сімейним лікарем, акцентує МОЗ - фото Facebook
Роз'яснення з переліком медичних протипоказань та застережень розіслано в управління охорони здоров'я Києва та обласних державних адміністрацій. Сімейний лікар, керуючись цими роз'ясненнями, приймає рішення щодо вакцинації: проводити, відтермінувати, не проводити взагалі. При цьому він враховує існуючі діагнози людини або направляє на додаткові обстеження, щоб їх уточнити.
Список протипоказань для COVID-вакцинації наступний:
1. Абсолютні протипоказання – постійні та тимчасові.
Єдина ситуація, при якій можуть відмінити вакцинацію конкретним препаратом, — це сильна алергічна реакція на введення першої дози. У цьому випадку рекомендують змінити вид вакцини. Сюди ж відносять випадки, коли у людини є алергія на один з компонентів препарату.
Список тимчасових протипоказань включає застереження щодо високої температури (більше 38 °C), щеплення від інших хвороб, діагностований COVID-19 в минулому, а також проведення певних видів лікувальних процедур або результатах аналізів. Для кожного випадку є чіткі вказівки, коли вони можуть бути застосовані. З повним переліком та вимогами можна ознайомитись за посиланням.
2. Застереження для щеплення.
Наявність застережень означає, що людям з певними хворобами або станами вакцинація дозволена, але з пересторогами. Сюди відносять онкологічні та аутоімунні захворювання, імунодефіцит. Головне – в усіх подібних ситуаціях рішення повинні приймати фахівці.
Вагітні також мають протипоказання для щеплення деякими вакцинами, про що їх мають інформувати лікарі.
Міністерство здоров'я України акцентує: перед вакцинацією не потрібно проводити ніяких лабораторних аналізів, у тому числі – перевіряти кількість антитіл.
Новини