Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Президент України Володимир Зеленський виступив за створення продовольчих хабів у Африці. На його думку, це стало б конкретними гарантіями продовольчої стабільності, які стануть однією з нових засад відносин України та держав Африканського континенту. Експерти поділилися з виданням "Коментарі" думками щодо перспективи такої ініціативи.
Зерно. Фото: з відкритих джерел
Народний депутат Верховної Ради ІХ скликання (фракція "Слуга Народу"), член Комітету ВР з аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук пояснює:
Це, наголошує нардеп, можна побачити, наприклад, щодо голосування в ООН.
Продовольчі хаби в Африці, на думку Дмитра Соломчука, матимуть змогу дати стабільність країнам континенту, додати продовольчу безпеку. До того ж, зазначає він, ця ініціатива закріпить статус України як житниці та годувальниці світу.
Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук запевняє, що для нас Африка – стратегічно важливий напрямок. За його словами, до повномасштабної війни близько 13,5% експорту української аграрної продукції йшло саме на цей густонаселений (близько 1,4 млрд. осіб) континент.
Він нагадує, що наша країна в рамках проекту Grain From Ukraine (Зерно з України), який ініціював президент Зеленський, забезпечує Африку значною кількістю зернових. Західні партнери закуповують їх у нас та перенаправляють на африканський континент. Той отримує безкоштовне продовольство, а Україна – валютні кошти на економіку, що дуже важливо за умов війни.
У перспективі, створюючи в Африці продовольчі хаби, ми могли б не лише збільшити експорт зернових та посилити продовольчу безпеку, а й почати формувати продукцію із додатковою вартістю, упевнений експерт. У повоєнний час цей контекст економіки нам слід серйозно нарощувати, наголошує Денис Марчук.
Тож, констатує він, періодичне спілкування українського президента, представників міністерств (і аграрної політики та закордонних справ) з африканськими лідерами створює додатковий механізм для глобального співробітництва. Таким чином вишиковується місток політичних, економічних, дипломатичних – взаємовигідних – відносин.
Читайте також на порталі "Коментарі" — в Інституті вивчення війни розповіли, чим закінчилася битва за Соледар: хто контролює місто.
Новини