Головна Новини Суспільство події Повне ембарго на торгівлю України з Росією: що це означає – і чому це важливо
commentss НОВИНИ Всі новини

Повне ембарго на торгівлю України з Росією: що це означає – і чому це важливо

За оцінкою Києва, через ембарго на експорт товарів в Україну Росія втрачатиме 6 млрд доларів на рік

10 квітня 2022, 13:15 comments1277
Поділіться публікацією:

Український уряд схвалив повне ембарго на торгівлю з Росією, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram. Експерти проаналізували цей крок спеціально для видання "Коментарі".

Повне ембарго на торгівлю України з Росією: що це означає – і чому це важливо

Ембарго на торгівлю України із Росією. Фото: з відкритих джерел

Гостро для нас стоїть питання придбання ядерного палива

Політичний та економічний експерт, голова благодійного фонду "Нова дорога" Валерій Клочок упевнений, що торговельне ембарго слід було запроваджувати ще 2014 року.

"І те, що його не запровадили тоді, я вважаю одним із найбільших провалів президентства Порошенка. Протягом усіх цих років українсько-російський товарообіг становив приблизно 10 млрд. доларів. А у 2021 році він досяг і зовсім 13 млрд", – зазначає Валерій Клочок.

Якщо брати за структурою, то основна частина, за його словами, є енергетичною складовою. А також – мінеральні добрива, для виготовлення їх в Україні потрібний серйозний газовий ресурс, якого ми не маємо.

"Щодо транспортування через територію України того ж російського газу до Європи, то він, гадаю, буде збережений. Але тільки після того, як буде вирішено питання щодо енергетичного ембарго проти РФ у Європі. Контракт поки що діє, але фінансові обсяги там – приблизно 2-2,5 млрд доларів на рік. Тобто у загальній структурі – не така серйозна цифра", – пояснює експерт.

Він акцентує, що суттєво буде зменшено сферу послуг, включаючи транспортні. І нагадує, що у структурі українсько-російської торгівлі сфера послуг займала близько 3 млрд доларів. Це і пасажирські, і вантажні перевезення, зокрема залізничним транспортом.

"Гостро для нас стоїть питання щодо придбання ядерного палива. Поки не ясно, як воно вирішуватиметься. Але, у будь-якому разі, рішення про запровадження торговельного ембарго з країною-агресором дуже правильне. Вітаю таку позицію Офісу президента та Кабміну. Сподіваюся, уряд розуміє гостру необхідність диверсифікації джерел постачання всіх товарів та енергоресурсів – і активно працюватиме в цьому напрямку. Тим більше, що на тлі російської агресії ми маємо безпрецедентну підтримку із боку Заходу", – резюмує Валерій Клочок.

Введення нами ембарго стає своєрідним дипломатичним покажчиком для інших країн

Голова Директорату Асоціації франчайзингу України, віце-президент Асоціації інвесторів в Україні, учасник територіальної оборони Андрій Кривонос розмірковує так:

"Ембарго – невід'ємна частина воєнного стану. Як можна воювати та продовжувати торгівлю з окупантом? Із запровадженням ембарго розкриваються можливості для врегулювання правового стану товарів, які вже потрапили на митну територію України. У тому числі, транспортних засобів країни-агресора – ті ж вагони, про які говоримо вже кілька років, майно та юрособи, які перебувають у власності окупантів".

За словами експерта, запровадження нами ембарго стає своєрідним дипломатичним покажчиком для інших країн – запроваджувати подальші санкції та обмеження проти Росії.

"Відсутність такого кроку дозволяла тим же європейцям запитувати – чому слід закривати порти для кораблів орків? Тепер це питання втратило сенс. Ембарго свідчить, що спроба зайти в чужі порти – це спроба обійти ембарго. Війна, – наголошує Андрій Кривоніс, – триває на полі бою, на інформаційному фронті, в економічній та дипломатичній площинах. І всі складові тут однаково важливі".

Читайте також на порталі "Коментарі" – у Мелітополі окупанти почали брати "на олівець" чоловіків.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини