Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
В Україні можливе повторення повеней в західних областях, а на півдні — не уникнути засух. Про кліматичні та екологічні зміни, які чекають на нашу країну найближчим часом, розповіла виданню "Коментарі" фахівчиня з питань зміни клімату ГО "Екодія" Ольга Гусакова.
Фото з відкритих джерел
Як пояснила експерт, зміна клімату — це не тільки про підняття температури, а також про збільшення інтенсивності та непередбачуваність природних явищ. За даними "Екодії", минулого року в Україні відбулося багато різних стихійних лих: повені на Західній Україні, посухи на півдні України, масштабні пожежі в Луганській, Житомирській області та Чорнобильській зоні, пилова буря в Київській та Чернігівській області, сильні зливи та гради.
Негоди суттєво вплинули на життя людей. За словами Гусакової, тільки через посухи лише кукурудзи було повністю втрачено на 203 тис. га, а на 718 тис. га отримано дуже низьку врожайність. А через повені в червні 2020 року було затоплено приблизно 10 тис. житлових будинків. Експерт вважає, що це показало – Україна не готова до зміни клімату і нам потрібно адаптуватися до них.
На півдні, зазначила вона, скоріш за все теж не уникнути посух. Посухи стають все більшою нормою для аграрних регіонів на півночі й північному сході України, де раніше такі явища майже не спостерігалися.
Крім того, зміна клімату не спричинює пожежі, але значно їх посилює. Оскільки через сухе повітря, відсутність дощів, причиною пожежі може стати недопалок або паління трави. Гусакова повідомила, що цього року також можливе повторення пожеж, але питання наскільки сильними вони будуть.
За її даними, у 2020 році тільки на боротьбу з лісовими пожежами, ліквідацію їх наслідків та компенсацію збитків було виділено майже 400 млн грн.
Раніше повідомлялося, що за кілька років вода може змити три області України — подробиці та причини.
Новини