Рубрики
МЕНЮ
Хмільовська Інна
Відома британська газета The Guardian підняла тему, яка зараз здається такою ж далекою від наших повсякденних турбот, як колись глобальне потепління, а саме — катастрофічне зникнення комах на планеті Земля. Британський біолог Дейв Гоулсон пише, що за останні 50 років кількість комах зменшилася на 75% і процес не припиняється, що призведе до непоправних наслідків.
Вимирання комах, фото з відкритих джерел
Більш того, вчені б'ють на сполох про те, що наша планета зараз перебуває на початковій стадії шостого масового вимирання у своїй історії. Якщо усвідомити, що комахи — це найчисленніший і різноманітний клас серед живого, то ці втрати виглядають досить страшно. Вони потягнуть за собою глобальні наслідки для всієї планети й не в останню чергу позначаться саме на Україні.
Якщо підсумувати ці наслідки коротко, то все людство без цих крихітних створінь буде страждати від голоду. Життя людей може змінитися до невпізнання і боротьби за виживання в прямому сенсі слова.
У Північній Америці зникають метелики виду данаїда монарх, у Німеччині — лісові й лугові комахи, у Британії — джмелі й журчалки. Повсюдно знижується чисельність медоносних бджіл.
Відомий біолог Едвард О. Уілсон якось сказав, якщо люди раптово зникнуть, то Земля "відновиться до стану повної рівноваги, в якому перебувала 10 тисяч років тому". Але "якщо зникнуть комахи, світ чекає хаос".
Як раніше повідомляв портал "Коментарі", зима перетвориться на весну, а літо буде як у Єгипті: вже через 50 років клімат в Україні може суттєво змінитися і значно вплинути на людство.
Новини