Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Після телефонної розмови президента США Дональда Трампа із прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном останній може послабити свій опір щодо вступу України до ЄС. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в публікації "Politico".
Дональд Трамп та Віктор Орбан. Фото: із відкритих джерел
ЗМІ зазначає, що шлях Молдови до членства в ЄС і темпи цього процесу були предметом інтенсивних дебатів протягом літа. Раніше в серпні у Politico вийшов матеріал про те, що європейські чиновники розглядають можливість відкриття "переговорного кластера" для Молдови напередодні вересневих виборів у країні. При цьому без здійснення такого кроку щодо України.
Автори статті зазначають, у Києві наполягають, що такий крок дав би українцям неправильний сигнал у розпал мирних переговорів за посередництва США.
А тепер, після того, як Трамп зателефонував прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану і натиснув на нього щодо членства України в ЄС, динаміка змінилася, повідомили у розмові з журналістами два дипломати.
Вказано, що саме Орбан є причиною, чому членство України заблоковане, тому у Києві сподіваються, що тиск Трампа може змусити угорського лідера змінити свою опозицію.
Видання додає, що Орбан добре знайомий із тим, як змінювати свою позицію. Більше того, можна сказати, що він справжній майстер цього – особливо у контексті ЄС.
Читайте також на порталі "Коментарі" – ці слова матимуть наслідки: Орбан накинувся на Зеленського із новими погрозами.