Президент України Володимир Зеленський заявив, що питання про завершення війни, яку розпочала Росія, можна вирішити лише за допомогою прямого діалогу з президентом РФ Володимиром Путіним на основі взаємного компромісу, який не має бути зрадою стосовно України. Чи потрібні нам такі переговори? Які компроміси можуть бути для нас прийнятні на українсько-російських переговорах?
Володимир Путін та Володимир Зеленський. Фото: з відкритих джерел
Є шанс, що у разі очних переговорів глав держав сторони зможуть домовитися, якщо не про мир, то хоча б про припинення вогню
Політичний експерт Денис Гороховський упевнений, що переговори на рівні глав держав – це правильний вектор.
"Ми вже були свідками того, що спочатку російська сторона максимально не об'єктивно оцінювала ситуацію і на перші раунди переговорів приїжджали з готовим списком вимог без права хоча б крок відступати від них. Існує висока ймовірність, що найближче оточення Путіна у своїх доповідях спотворює реальну картину. І це впливає на прийняті ним рішення. І поки він перебуває у подібній ізоляції, сподіватися на якісь суттєві зрушення у переговорах із його посередниками не доводиться, – пояснює експерт. – Тому є шанс, що у разі саме очних переговорів глав держав сторони матимуть змогу домовитися, якщо не про мир, то хоча б про припинення вогню".
З іншого боку, продовжує Денис Гороховський, є чутки про те, що Путін очікує на зраду з боку власних підлеглих. І саме з цієї причини виїхав із Кремля до одного із зауральських укриттів. І якщо ці чутки підтвердяться, то цілком імовірно, що Путін у результаті відмовиться від переговорів у форматі тет-а-тет навіть на території умовно лояльної до РФ держави.
Що стосується спілкування Зеленського з Путіним – це точно не повинно бути віч-на-віч
На думку політичного експерта Олександра Антонюка, ми маємо наполягати, щоб Росія повністю припинила вогонь та вивела ВСІ свої війська з наших територій. Включно з Кримом та Донбасом. Тобто – Україна у міжнародно-визнаних кордонах.
"Інакше – це не завершення, а заморозка війни. І якщо вони, умовно кажучи, відійдуть від Харкова, то завтра можуть знову туди прийти. Отже, завершення війни можливе лише поверненням усіх наших територій до окупації 2014 року. Інакше це просто пауза у війні. Лише такі угоди будуть не зрадливими у ракурсі територіальної цілісності України, – наголошує експерт. – Швидше за все, Росія цього не піде. Але, як зазначає мій колега, політолог Олег Саакян, ми готові підписати нові безпечні умови лише якщо їх буде підписано на звороті Будапештського меморандуму в українській Ялті в Криму".
Це, пояснює Олександр Антонюк, якщо ми говоримо про глобальний процес. А якщо про тактичне – нам слід якнайшвидше домовлятися про "зелені коридори", щоб вивести з територій, де йдуть бойові дії, мирне населення та забезпечити тих, хто вирішив залишитись, усім необхідним.
"Що стосується спілкування Зеленського з Путіним – це точно не повинно бути віч-на-віч. Бажано, щоб це був круглий стіл за участю великих світових лідерів – США, ЄС, Великобританія, Туреччина тощо. Але з огляду на те, що Путін навіть своїх наближених тримає на великих відстанях (тренд довгих столів), я сумніваюся, що він готовий йти на очні переговори з Україною та лідерами Західного світу", – резюмує Олександр Антонюк.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Росія спробує заморозити війну.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.