У Білому домі вважають, що президент України Володимир Зеленський має взяти участь у листопадовому саміті G20 на Балі, навіть, якщо російський диктатор Володимир Путін також вирішить відвідати захід. Експерти проаналізували цю заяву та необхідність участі у саміті української сторони.
Володимир Зеленський і Володимир Путін. Фото з відкритих джерел
Прибуття на саміт президента Зеленського – це була б своєрідна реалізація принципу не говорити про Україну без України
Аналітик Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко нагадує, що президент Індонезії Джоко Відодо, відвідуючи наприкінці червня Київ, запрошував Зеленського на саміт голів "великий 20", який має відбутися на Балі. Щоправда, він запрошував туди й Путіна.
"Через запрошення на захід Путіна більшість країн G20 ставили саміт під питанням. Однак ймовірна участь там Зеленського робить цей захід цілком ймовірним. Це також стало б сигналом про підтримку України та засудження дій Росії", – вважає Юлія Тищенко.
На її думку, ймовірна участь у саміті України та Росії – політичне рішення, яке демонструє певне узгодження позицій сторін.
"На саміті очікується і китайський лідер, що також нам цікаво, – зазначає аналітик. – Ну і, зрештою, прибуття на саміт президента Зеленського – це була б своєрідна реалізація принципу не говорити про Україну без України. А що говоритимуть про нас – безперечно. Адже російська агресія проти нашої країни так чи інакше впливає весь світ".
Поки що не видно, щоб навіть на низовому рівні велася підготовка до конструктивних переговорів
Політтехнолог, спеціаліст з антикризових кампаній Денис Богуш наголошує, що існують різні формати, в рамках яких найвпливовіші країни світу збираються та намагаються вирішувати глобальні проблеми.
"Це, перш за все, G7 (раніше G8, звідки виключили у 2014-му Росію за незаконну анексію українського Криму) та G20 (куди РФ, на жаль, поки що входить). Є ще й ООН, де близько 200 країн, але користь від якої, як бачимо замала", – наголошує експерт.
За його словами, коли почалася широкомасштабна російська агресія 2022-го, з Вашингтона надходили сигнали, що Україну варто було б ввести до G20 замість РФ. Це були не офіційні заяви, але посилання, що Росія не повинна брати участь у самітах G20. Що цілком логічно, враховуючи, як вона зневажає міжнародне право і скільки військових злочинів скоїла.
"На жаль, у липні у саміті G20 на рівні глав МЗС на Балі (де восени планується саміт на рівні глав держав) брав участь міністр закордонних справ країни-агресора – Лавров. Тепер, наскільки відомо, президент Індонезії запросив Путіна на листопадову зустріч. Хоча, як на мене, запрошення Путіна на подібну зустріч можна порівняти із запрошенням Гітлера на якийсь саміт цивілізованих держав у розпал Другої світової", – наголошує Денис Богуш.
Тим часом, продовжує він, Україна цього року стала дуже значущою країною. І тому, що ми захищаємо Європу від російської орди. І тому, що ми годуємо близько 40 країн. І тому, що ми значно зміцніли у військовому плані.
"Рівень ЗСУ підвищився у рази – завдяки неймовірному бойовому досвіду, оснащенню сучасним озброєнням, ефективності. Тож американці лобіюватимуть, щоб Україна не просто була присутня на саміті G20 як гостя, а й – згодом – як повноправний член "двадцятки", – прогнозує експерт. – Щодо ймовірності зустрічі Зеленського та Путіна на полях такого саміту, якщо вони обидва туди попрямують, то вона невелика. Переговори про світ потрібно готувати спочатку на низовому рівні, тому на вищому, а потім – на вищому. А коли йдуть активні бойові дії, коли РФ займається ядерним тероризмом, ні про які переговори не може бути мови. Зустріч заради зустрічі не потрібна нікому. А поки що не видно, щоб навіть на низовому рівні велася підготовка до конструктивних переговорів".
Читайте також на порталі "Коментарі" – у Британії та США попередили – удар по ЗАЕС буде порушенням статті 5 статуту НАТО.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.