Головна Новини Суспільство події Пелосі таки прямує до Тайваню: чи є ризик військового конфлікту між Китаєм та США
commentss НОВИНИ Всі новини

Пелосі таки прямує до Тайваню: чи є ризик військового конфлікту між Китаєм та США

Експерти сподіваються, що такі великі держави, як США та Китай, не керуватимуться емоціями, а все ж таки знайдуть порозуміння

2 серпня 2022, 11:18 comments1202
Поділіться публікацією:

Незважаючи на серйозні попередження з боку Китайської Народної Республіки (КНР), спікера Палати представників США Ненсі Пелосі, схоже, все ж таки має намір 2 серпня відвідати Тайвань. У Білому домі заявили, що вона має на це повне право, а також наголосили, що КНР не вдасться залякати Штати. Що відбувається та чому, які можуть бути наслідки? Видання "Коментарі" попросило прокоментувати ситуацію експертів.

Пелосі таки прямує до Тайваню: чи є ризик військового конфлікту між Китаєм та США

Ненсі Пелосі. Фото: із відкритих джерел

Напруженість пов'язана з тим, що китайський лідер Сі Цзіньпін хоче переобратися на третій термін

На думку аналітика, політтехнолога Олександра Кочеткова, ситуація штучно нагнітається. За старих часів, нагадує він, конгресмени США вже неодноразово відвідували Тайвань. І про жодну ядерну загрозу ніхто не заїкався.

"Напруженість пов'язана з тим, – пояснює аналітик, – що китайський лідер Сі Цзіньпін хоче переобратися на третій термін. А це є порушенням негласних партійних традицій у КНР. А у Джозефа Байдена – складні вибори до Конгресу на носі. Обом лідерам треба демонструвати силу, рішучість та безкомпромісність у тому, що вони називають національними інтересами".

При цьому і США, і Китай – великі держави, які вміють розбудовувати стратегічні плани, акцентує Олександр Кочетков.

"Тому, вважаю, вони робитимуть вигляд, що все дуже серйозно, як американські рестлери. Але насправді це постановка, яка працює на обох лідерів, вважає експерт. – Хоча виключати "ексцес виконавця" не можна. В Україні це не позначиться, проте є варіанти".

Якщо Китай піде на загострення, це стане проблемою для всього світу

Політичний експерт, консультант з політичного та антикризового PR Тетяна Лупова розмірковує так:

"Ненсі Пелосі – сильний, важливий політик. І вік (82 роки) тут швидше плюс. Досвід. Своїм візитом на Тайвань вона має намір продемонструвати підтримку демократії у цьому регіоні. Наголошуючи, що це найважливіший принцип, незважаючи ні на що. Я впевнена, що має достатньо бажання і сил для даного візиту. Але є певні перестороги військових. І вони можуть зіграти ключову роль у тому, чи приземлитися літак з Пелосі в Тайвані (а якщо приземлитися – де, коли і чи не транзитом). Ситуація у розвитку, впевнена, за нею сьогодні спостерігає багато хто".

За словами Тетяни Лупової, якщо Китай піде на загострення, то це стане проблемою для всього світу. І, звичайно, відволікатиме увагу від російсько-української війни.

"А нам важливо, щоб світ був зосереджений на допомозі Україні, посилював нашу обороноздатність, підживлював фінансово. Якщо загострення все ж таки відбудеться, США змушені будуть реагувати. А це не просто розосередження уваги, а й ризики гальмування військової допомоги нашій країні, – пояснює експерт. – Я сподіваюся, що США та Китай знайдуть порозуміння. І що центр уваги не буде зміщений з того, що відбувається в Україні, що творить тут держава-терорист (поки що офіційно не визнана такою, але це – питання часу) Росія. По суті, загрожує всьому світу".

Прямого військового зіткнення не буде

Директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова Володимир Дубовик.

"Сама підготовка до візиту Пелосі до Тайваню викликала напруженість у відносинах США та КНР. Візиту керівника такого рівня США до Тайваню не було давно. Все це, до того ж, накладається на і так натягнуті відносини між двома країнами".

Однак жорстку позицію щодо КНР, яка включає підтримку Тайваню, підтримує в принципі весь Конгрес, зазначає Володимир Дубовик.

"Для Пелосі та країни дилема склалася непроста. Прилетіти і посилити напруженість з КНР – чи не прилетіти і таким чином поступитися тиском КНР. Другий варіант це, звичайно, не найкращий сигнал для репутації США", – вважає експерт.

Він вважає, що зіткнення нічого очікувати, оскільки обидві сторони досить прагматичні. Але брязкання зброєю та дипломатична активність – були, є і будуть.

"Останнім часом Вашингтон та Пекін чимало спілкувалися. Це не означає, звичайно, що вони вирішували всі свої суперечки. Але вони ведуть діалог, у них є канал зв'язку, і розуміння того, що потрібно уникнути прямого військового зіткнення. Тож його не буде. Сторони залишаться суперниками, але не ворогами", – прогнозує Володимир Дубовик.

За його словами, у відносинах Росія-Україна та КНР-Тайвань може і є якісь паралелі. Але безпосереднього якогось чіткого сигналу чи наслідків цього візиту для України експерт не бачить.

Читайте також на порталі "Коментарі" — зернова угода та смерть Вадатурського: як це може бути пов'язано – кому дісталося зерно "Нібулону".




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини