Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Якщо судом заборонено діяльність проросійської політичної партії, то наявна фракція з представників такої партії в парламенті має бути розпущеною. Про це сказала заступник керівника Комітету з питань правової політики Ольга Совгиря, надаючи коментар стосовно сьогоднішнього ухвалення Верховною Радою в першому читанні законопроєкту # 7172-1, яким буде визначено порядок про заборону проросійських партій.
Рада визначила порядок заборони проросійських партій (фото з відкритих джерел)
Представниця парламенту додала, що в текст законопроєкту додані нові норми до Регламенту ВРУ.
"Серед новацій – народний депутат, який не увійшов до складу депутатської фракції (у тому числі після оголошення депутатської фракції розпущеною), якого виключено чи який вийшов із складу депутатської фракції, є позафракційним. Окрім того, в разі заборони судом проросійської політичної партії, її депутатська фракція в парламенті після набрання судовим рішенням про заборону політичної партії законної сили оголошується Головою Верховної Ради України розпущеною", – розповіла народний депутат.
Важливо, що в цьому законопроєкті передбачено, що адміністративна справа щодо заборони партії вирішується судом першої інстанції протягом місяця після того, як відкрите провадження у справі. Суд апеляційної інстанції буде розглядати справу протягом місяця після відкриття апеляційного провадження.
Коли суд прийме рішення про заборону партії, її майно, кошти та інші активи та її структурні утворення переходять у власність держави. Це буде зазначатись у рішенні суду.
До слова, законопроєкт передбачає, що адміністративна справа про заборону партії буде вирішуватись судом першої інстанції протягом місяця після відкриття провадження у справі. Суд апеляційної інстанції буде розглядає справу протягом місяця після того, як буде відкрите апеляційне провадження.
Нагадаємо, що "Коментарі" інформували про те, що Верховна Рада проголосувала за понад 20 законопроєктів.
Новини