Головна Новини Суспільство події На Донбасі спокійніше, ніж у Києві: експерти внесли ясність, чи є ризик російського вторгнення
commentss НОВИНИ Всі новини

На Донбасі спокійніше, ніж у Києві: експерти внесли ясність, чи є ризик російського вторгнення

Експерти розповіли, чому панічні заяви Заходу не відповідають реальній обстановці на українсько-російському кордоні

13 лютого 2022, 13:28 comments1023
Поділіться публікацією:

Що зараз відбувається на східному фронті та чому? Чи видно підготовку до атаки саме з того боку? Чи є ризик російського вторгнення – он як своїх дипломатів і просто громадян евакуює низка країн? Невже Путін не розуміє, що відкрита агресія – це самогубство? Чи він цього й прагне – "весь світ у попіл"? З цими питаннями видання "Коментарі" звернулося до експертів.

На Донбасі спокійніше, ніж у Києві: експерти внесли ясність, чи є ризик російського вторгнення

ЗСУ. Фото з відкритих джерел

Наразі немає приводу говорити, що є якісь передумови для ескалації конфлікту саме на східному напрямку

Політолог, експерт Аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник розмірковує так:

"Чи збирається Путін перетворити весь світ "на радіаційний попіл"? Звісно, не збирається. Йому подобається бути президентом найбільшої країни світу. Його влаштовує рівень доходу, який має. Він не самогубець, а досить продуманий політичний гравець. І він розуміє, що постійно підвищуючи ставки, може вимагати від Заходу все більших поступок. У тому числі щодо контролю над Україною".

Коментуючи ситуацію на сході, експерт нагадує, що там із 2014 року триває російсько-українська війна. І інтенсивність бойових дій залишається приблизно на одному рівні понад рік. Тож зараз, впевнений Микола Мельник, немає приводу казати, що є якісь передумови для ескалації конфлікту саме на східному напрямку. Принаймні такі дані наводить наша розвідка.

"Водночас, – продовжує експерт, – нам слід розуміти, що вторгнення РФ вже відбулося у 2014 році, що війна триває, що російські танки перебувають на території України – і у Криму, і в ОРДЛО. Тож ми можемо говорити не про вторгнення (що триває вже 8 років), а про ескалацію конфлікту. Що можливо. Але навряд чи раніше, ніж буде запущено "Північний потік-2". Поки Росія не посадить Європу на газову голку, доки та не почне звикати до зменшення цін на енергоносії, Путін не піде на ескалацію конфлікту. А ось одразу після запуску ПП-2 такі ризики різко зростуть".

Наразі виглядає так, що на сході спокійніше, ніж у Києві

Ветеран АТО, військовий і політичний експерт директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко, який у складі Збройних Сил України зараз у зоні ООС, запевняє, що жодної паранормальної активності противника не спостерігається.

"Все у штатному режимі – вони проводять планові заходи щодо перевірки боєготовності своїх частин. Іноді здійснюють провокації у вигляді обстрілів, але найчастіше це – імітації, демонстраційні дії. Також окупантами проводиться показове переміщення техніки. Періодично вони влаштовують радіогру: на відкритих частотах кажуть, що планують якісь дії, артобстріли тощо. Частіше цього немає, ніж відбувається. Загалом противник намагається тримати нас у напрузі, але ніякої підготовки до наступальних дій не веде".

Ну, а ЗСУ, які виконують завдання на сході, перебувають у підвищеній бойовій готовності, наголошує експерт.

"Вони забезпечені всім необхідним: особовий склад, техніка, озброєння, пальне. Бойовий дух – високий, як і готовність виконати будь-яке завдання. Атмосфера у лавах захисників спокійна. Наразі виглядає так, що на сході спокійніше, ніж у Києві, – каже Юрій Кочевенко. – Ми усвідомимо загрозу. Але це не впливає на наш емоційний стан. ЗСУ, як і раніше, виконують поставлені бойові завдання незалежно від ситуації".

Читайте також на порталі "Коментарі" – дипломат пояснив, чому на вторгнення РФ на найближчий тиждень чекати не варто.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини