Рубрики
МЕНЮ
Елена Бурдейная
СБУ виявили групу одеситів, які створили конвеєр для виробництва підроблених сертифікатів про вакцинацію, інформує прес-служба відомства.
СБУ провела обшук у підозрюваних в підробці сертифікатів вакцинації - фото прес-служби
В одеському медичному закладі над фальшуванням працювала група з трьох зловмисників, які протягом півріччя виготовляли біля 100 підробок щомісяця. Імена громадян, які скористались їхніми послугами, зараз встановлюються.
Кожен з фігурантів справи спеціалізувався у певному напрямі роботи. Посередник шукав людей, зацікавлених у підробці сертифіката про вакцинацію, при чому люди мали бути "надійні". Після цього медична сестра заповнювала фальшиві документи про вакцинацію, а лікар вносив дані до інформаційної системи.
"Клієнти" в підсумку мали можливість отримати сертифікат про вакцинацію, насправді не відвідавши жодного пункту щеплень чи медичного закладу. За це вони сплачували від однієї до двох тис. грн.
Правоохоронці провели обшуки у квартирах та за місцем роботи підозрюваних. Предмети, виявлені там, стануть доказами незаконної діяльності:
- фейкові документи, що підтверджували щеплення, якого не було;
- комп'ютер, який використовувався для роботи з інформаційною системою;
- мобільні телефони, у яких збереглось листування з "клієнтами";
- банківські картки, на яких видно транзакції коштів за "послуги".
Фігурантам справи незабаром оголосять підозру про вчинення злочину. Якщо суд визнає їх винними за ч. 3 ст. 354 Кримінального кодексу України, вони можуть отримати максимальне покарання – ув'язнення терміном на два роки. Менш важкі покарання за підробку сертифікатів – 17 тис. грн, або арешт від півроку до двох років.
Громадяни, які скористались послугами підозрюваних у шахрайстві, можуть бути покарані також двома роками ув'язнення.
Мінздоров'я України планує запровадити амністію для тих, хто купив фальшивий сертифікат про вакцинацію. Більше про це видання "Коментарі" публікувало у статті за посиланням.
Новини