Головна Новини Суспільство події Коли угода про надра між Україною та США дасть результат: на Заході озвучили прогноз
commentss НОВИНИ Всі новини

Коли угода про надра між Україною та США дасть результат: на Заході озвучили прогноз

За інформацією Reuters, підписавши угоду про надра Україна та США можуть десятиліття чекати на прибуток

сьогодні, 08:00
Поділіться публікацією:

США та Україна уклали угоду про надра. Але фінансова віддача, з ймовірністю, займе десятиліття або навіть більше. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в матеріалі "Reuters".

Коли угода про надра між Україною та США дасть результат: на Заході озвучили прогноз

Угода про корисні копалини. Фото з відкритих джерел

Автори публікації зазначають, складність полягає в тому, що інвестори стикаються з безліччю перешкод при запуску нових копалень у країні, охопленій війною.

Консультанти з гірничодобувної промисловості навели агентству приклад. За їх словами, розробка копалень, що видобувають статичні важливі корисні копалини в країнах з розвиненою гірничодобувною промисловістю, таких як Канада або Австралія, може зайняти від 10 до 20 років.

Також проблема ховається в тому, що інвестори стикаються з безліччю перешкод при запуску нових копалень у країні, охопленій війною.

"Reuters" пише, що більшість родовищ корисних копалин в Україні мають недостатньо даних, щоб підтвердити економічну доцільність. Крім того, інвестори можуть двічі замислитись, перш ніж прийти до рішення про вкладення коштів у країну, де інфраструктура – така як електропостачання та транспорт – була зруйнована повномасштабним вторгненням РФ, і де безпека в майбутньому не гарантована.

"Якщо хтось думає, що всі ці корисні копалини раптом почнуть масово виводитися з України — він просто мріє. Реальність така, що людям буде складно обґрунтувати інвестиції в таку країну, коли існують можливості вкладень у критично важливі мінерали в (інших — ред.) країнах, що не перебувають у стані війни", — сказав Адам Вебб, голова відділу корисних копалин у консалтинговій компанії Benchmark Minerals Intelligence.

Крім того, Вілліс Томас із консалтингової компанії CRU також роз'яснив, що для отримання доходу необхідно багато часу та фінансових вкладень.

"Перехід від відкритого ресурсу до економічно життєздатного резерву потребує значного часу та інвестицій, а обидва ці фактори були обмежені не лише з початку війни, а й до неї", — сказав він.

Читайте також на порталі "Коментарі" – що дасть Україні угоду про надра зі США: хто у виграші.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини