Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
США та Україна уклали угоду про надра. Але фінансова віддача, з ймовірністю, займе десятиліття або навіть більше. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в матеріалі "Reuters".
Угода про корисні копалини. Фото з відкритих джерел
Автори публікації зазначають, складність полягає в тому, що інвестори стикаються з безліччю перешкод при запуску нових копалень у країні, охопленій війною.
Консультанти з гірничодобувної промисловості навели агентству приклад. За їх словами, розробка копалень, що видобувають статичні важливі корисні копалини в країнах з розвиненою гірничодобувною промисловістю, таких як Канада або Австралія, може зайняти від 10 до 20 років.
Також проблема ховається в тому, що інвестори стикаються з безліччю перешкод при запуску нових копалень у країні, охопленій війною.
"Reuters" пише, що більшість родовищ корисних копалин в Україні мають недостатньо даних, щоб підтвердити економічну доцільність. Крім того, інвестори можуть двічі замислитись, перш ніж прийти до рішення про вкладення коштів у країну, де інфраструктура – така як електропостачання та транспорт – була зруйнована повномасштабним вторгненням РФ, і де безпека в майбутньому не гарантована.
Крім того, Вілліс Томас із консалтингової компанії CRU також роз'яснив, що для отримання доходу необхідно багато часу та фінансових вкладень.
Читайте також на порталі "Коментарі" – що дасть Україні угоду про надра зі США: хто у виграші.
Новини