Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
Фото ілюстративне / Pixabay
Християни відзначатимуть ще одне велике свято в червні — Трійцю. Припадає воно на 12 червня. В мирний час понеділок після Трійці був вихідним днем. Під час воєнного стану вихідні можуть скасовуватися.
Предки зустрічали Трійцю майже як Великдень — фарбували крашанки в зелений колір, пекли обрядові млинці, навіть варили кутю. Частування залишали для поминання покійників в поминальну перед святом суботу. В п'ятницю перед Трійцею прибирали в хаті та обвішували її гілками берези як оберегами. На недільну службу брали з собою до церкви зелені трави та гілки берези, їх освячували й зберігали протягом року біля образів.
В поминальну суботу родини збиралися на застілля. В цей день не можна було виконувати важку роботу, займатися рукоділлям, будувати, працювати на землі. В деяких областях такий поминальний день переносився на п'ятницю.
На Трійцю не купалися у водоймах, але обряди схожі з святкуванням Купала: гадання, вогнища, народні гуляння. Була традиція пекти коровай й роздавати шматочки незаміжнім дівчатам, ті мали зберегти шматок й замісити його в тісто весільного хліба. Як і в будь-яке свято, на Трійцю заборонялося одружуватися, виконувати важку роботу, стригти волосся, прибирати в хаті. Зранку в церквах служили панихиди, після служби віряни шли з їжею на кладовище та залишали її на могилах.
Як писав портал "Коментарі", в Україні відзначатимуть нове державне свято.
Новини