Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
У розрізі російсько-української війни не всі звертають увагу на китайський фактор. Куди може хитнути Китай у ситуації російського вторгнення в Україну? Чи намагатиметься він взяти Тайвань або зуміє порозумітися зі США? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Путін та Сі Цзіньпін. Фото: з відкритих джерел
Політолог-американіст Владислав Фарапонов припускає, що Китай витримуватиме паузу до проведення переговорів між Україною та Росією на найвищому рівні. І такого ж рівня – між США і РФ (а вони точно відбудуться після того, що сталося).
У той же час, Владислав Фарапонов не виключає, що США застосують такі санкції, які виявляться дуже невигідними для Китаю.
Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков упевнений, що за підтримку Росії Путін пообіцяв Китаю створити прецедент "блискавичного вторгнення".
На його думку, Китай дуже незадоволений Путіним за обман щодо бліцкригу.
Валентин Якушик, доктор політичних наук, професор Національного університету біоресурсів та природокористування України дає такий розклад ситуації:
"Увага світової громадськості до проблем, викликаних масованим вторгненням військ Російської Федерації на територію України супроводжується також спробами проведення аналогій між двома зонами напруженості: 1) у Східній Європі (стосунки по лінії: РФ – Україна + США/НАТО та 2) у Південно- Східній Азії (відносини Китайська Народна Республіка — Тайвань + США).
Пошук аналогій у цих двох випадках міжнародних конфліктів може дати певні пізнавальні результати. Але вони стосуватимуться головним чином поверхневих або другорядних аспектів. Проте порівняльний аналіз передбачає також використання і його різновиду як контрастний аналіз – протиставлення досліджуваних об'єктів з урахуванням відмінностей у тому якісних характеристиках. На цьому я хочу зосередитися.
1. Сучасне китайське керівництво має глибоке стратегічне (у тому числі і цивілізаційне) мислення. Завдяки цьому практично неможливими є кроки, що заводять свою країну, свій народ і прилеглий регіон у найнебезпечнішу геополітичну, цивілізаційну, економічну та правову пастку, подібну до тієї, в яку загнав РФ її лідер, який втратив зв'язок з реальністю.
2. Україна є визнаною всім світом суверенною державою. Тайвань же нині має у міжнародному праві та для абсолютної більшості держав світу особливий статус, у межах якого він визнається суверенною частиною єдиного Китаю.
3. Керівництво і КНР, і Тайваню реально намагаються уникати необдуманих кроків, що призводять до руйнування інфраструктур та економічного потенціалу як острова, так і континентального Китаю, вони не погодяться на використання свого народу як гарматного м'яса у небезпечних геополітичних іграх".
Читайте також на порталі "Коментарі" – російські ворожі війська продовжують зазнавати втрат у війні проти України.
Новини