Головна Новини Суспільство події Китайський фактор: чи буде намагатися Пекін взяти Тайвань або ж знайде спосіб, як втихомирити РФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Китайський фактор: чи буде намагатися Пекін взяти Тайвань або ж знайде спосіб, як втихомирити РФ

Експерти розповіли, яку роль може зіграти Китай в українсько-російському протистоянні

28 лютого 2022, 11:10 comments1999
Поділіться публікацією:

У розрізі російсько-української війни не всі звертають увагу на китайський фактор. Куди може хитнути Китай у ситуації російського вторгнення в Україну? Чи намагатиметься він взяти Тайвань або зуміє порозумітися зі США? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Китайський фактор: чи буде намагатися Пекін взяти Тайвань або ж знайде спосіб, як втихомирити РФ

Путін та Сі Цзіньпін. Фото: з відкритих джерел

США застосують такі санкції, які виявляться дуже невигідними для Китаю

Політолог-американіст Владислав Фарапонов припускає, що Китай витримуватиме паузу до проведення переговорів між Україною та Росією на найвищому рівні. І такого ж рівня – між США і РФ (а вони точно відбудуться після того, що сталося).

"Поки що бачимо, що більшою мірою китайські заяви звучали в ракурсі підтримки РФ. Так спікер китайського МЗС Ван Веньбінь зазначав, що уряд КНР відмовляється називати російську "військову операцію" в Україні (як це робить Кремль) вторгненням. І не критикував дії РФ, намагаючись виправдати її дії "занепокоєнням Росії з питань безпеки"", – зазначає експерт.

У той же час, Владислав Фарапонов не виключає, що США застосують такі санкції, які виявляться дуже невигідними для Китаю.

"Адже дуже вагому роль у зовнішній політиці КНР грає економіка", – пояснює експерт.

З бліцкригом у Кремля – повне фіаско, тому США і запропонували Китаю провести переговори щодо України

Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков упевнений, що за підтримку Росії Путін пообіцяв Китаю створити прецедент "блискавичного вторгнення".

"Це, коли по країні наноситься потужний удар, з усіх напрямків вводяться великі військові сили, управління країною та військами падає, народ вітає "визволителів". І все відбувається так швидко, що світ не встигає отямитися – і щось протиставити. Тобто після бліцкригу Путіна в Україні Китай міг повторити щось подібне за тим самим сценарієм із Тайванем. Але з бліцкригом у Кремля – повне фіаско. Тому США і запропонували Китаю провести переговори щодо України", – зазначає Олександр Кочетков.

На його думку, Китай дуже незадоволений Путіним за обман щодо бліцкригу.

"Знову ж таки, у Китаю чималі економічні труднощі, у вирішенні яких США можуть допомогти. Тож перспективи такі переговори мають, – вважає експерт. – І кожен день, який тримається Україна, збільшує можливість та конструктивність таких переговорів. А Китай реально здатний жорстко обсмикнути Росію, тому що у сенсі економіки він є її кисневою подушкою".

Україна є визнаною всім світом суверенною державою. Тайвань же нині має особливий статус

Валентин Якушик, доктор політичних наук, професор Національного університету біоресурсів та природокористування України дає такий розклад ситуації:

"Увага світової громадськості до проблем, викликаних масованим вторгненням військ Російської Федерації на територію України супроводжується також спробами проведення аналогій між двома зонами напруженості: 1) у Східній Європі (стосунки по лінії: РФ – Україна + США/НАТО та 2) у Південно- Східній Азії (відносини Китайська Народна Республіка — Тайвань + США).

Пошук аналогій у цих двох випадках міжнародних конфліктів може дати певні пізнавальні результати. Але вони стосуватимуться головним чином поверхневих або другорядних аспектів. Проте порівняльний аналіз передбачає також використання і його різновиду як контрастний аналіз – протиставлення досліджуваних об'єктів з урахуванням відмінностей у тому якісних характеристиках. На цьому я хочу зосередитися.

1. Сучасне китайське керівництво має глибоке стратегічне (у тому числі і цивілізаційне) мислення. Завдяки цьому практично неможливими є кроки, що заводять свою країну, свій народ і прилеглий регіон у найнебезпечнішу геополітичну, цивілізаційну, економічну та правову пастку, подібну до тієї, в яку загнав РФ її лідер, який втратив зв'язок з реальністю.

2. Україна є визнаною всім світом суверенною державою. Тайвань же нині має у міжнародному праві та для абсолютної більшості держав світу особливий статус, у межах якого він визнається суверенною частиною єдиного Китаю.

3. Керівництво і КНР, і Тайваню реально намагаються уникати необдуманих кроків, що призводять до руйнування інфраструктур та економічного потенціалу як острова, так і континентального Китаю, вони не погодяться на використання свого народу як гарматного м'яса у небезпечних геополітичних іграх".

Читайте також на порталі "Коментарі" – російські ворожі війська продовжують зазнавати втрат у війні проти України.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини