Головна Новини Суспільство події Історичний виступ Байдена в Польщі: головні меседжі – який сигнал був адресований РФ
commentss НОВИНИ Всі новини

Історичний виступ Байдена в Польщі: головні меседжі – який сигнал був адресований РФ

Москва може сприйняти промову Байдена як виклик – і посилить військовий тиск на Україну

22 лютого 2023, 12:30 comments2585
Поділіться публікацією:

Президент США Джо Байден, який викликав фурор 20 лютого своїм візитом до Києва, увечері 21 лютого виступив у Варшаві. У тому числі зробив важливі заяви в російсько-українській війні. Які висновки, виходячи з байденівських меседжів, слід зробити Києву та Москві? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Історичний виступ Байдена в Польщі: головні меседжі – який сигнал був адресований РФ

Джо Байден. Фото: з відкритих джерел

США дали зрозуміти, що відходять від політики доцільності та повертаються до політики цінностей

Політолог, експерт Аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник вважає, що варшавський виступ Байдена не став чимось екстраординарним. Але там, зазначає він, була низка важливих меседжів.

"По-перше, США дали зрозуміти, що відходять від політики доцільності та повертаються до політики цінностей. Американська влада нарешті зрозуміла, що її самоусунення від проблем Європи, світу, заради вирішення лише своїх тактичних завдань, призводить до хаосу, який відбивається і на самих Штатах", – наголошує експерт.

Виходячи з цього, пояснює він, можна не сумніватися, що темпи допомоги Україні збільшуватимуться. Йдеться, зокрема, про надання всього спектру озброєнь, які необхідні для звільнення наших територій від російської окупації.

"По-друге, було зроблено акценти на монолітності НАТО. На тому, що блок боротиметься за кожного свого члена. Цей момент особливо хвилює невеликі країни Альянсу, такі як прибалтійські держави, – наголошує експерт. — У ракурсі — а що буде, якщо Росія піде далі? І Байден чітко зазначив, що атака на одного члена НАТО – це атака на всіх. І якщо хоч один солдат РФ переступить кордон члена Альянсу, відповідь буде однозначною і потужною".

Тобто, робить висновок Микола Мелник, це була досить агресивна промова щодо Москви, яка, швидше за все, сприйме це як виклик – і посилить військовий тиск на Україну.

"Втім, ми й так воюємо, – наголошує експерт. – І Україна обов'язково переможе!".

Був надісланий чіткий сигнал Росії – що Штати не відступлять

Керівник політико-правових програм в Українському центрі у суспільному розвиткові Ігор Рейтерович розмірковує так:

"Ключовий меседж, надісланий Байденом і в Києві, і у Варшаві, полягає в тому, що США і надалі всіляко допомагатимуть і захищатимуть усім, хто захищає демократичні цінності та принципи. У Польщі від американського президента прозвучала певною мірою ідеологічна промова. Можливо, вона частково повернула нас до часів Холодної війни. Але не з вини США, а з вини РФ, яка намагається підривати ці демократичні цінності. Причому, знищивши їх у себе, вона намагається це зробити і в інших країнах, які не бажають жити в авторитарних, тоталітарних або гібридних режимах, які мають намір побудувати демократичні системи. Тож був надісланий чіткий сигнал Росії – що Штати не відступлять. Що вони будуть і надалі, незалежно від можливих політичних змін навіть усередині самих (це кілька разів звучало, але в дещо завуальованому плані), підтримувати Україну, демократію як таку. Що вони готові посилювати свою допомогу тим країнам, які виступають проти диктату РФ".

Цікаво також, зазначає експерт, що було пряме звернення не так до Путіна (з ним вже мало хто хоче говорити), як до інших представників т.зв. "російської еліти". Що їм не обов'язково йти на дно із цим режимом-"Титаніком". Не обов'язково виконувати все, що хоче Путін. Що вони можуть нормально співіснувати із Заходом, розвивати, а не обривати торговельні зв'язки. Але для цього необхідно змінити ситуацію, яка на сьогоднішній момент сформувалася до РФ.

"Крім того, це був сигнал про те, що США в таких прагненнях – не одні. Що демократичний світ, лідером якого вони виступають, набагато ширший і значно потужніший (економічно, технологічно, у військовому плані), ніж авторитарні режими. Відповідно – має більше ресурсів, щоб їм протистояти, – пояснює Ігор Рейтерович. – І, звісно, ми побачили важливий сигнал для України. Що США, решта демократичних союзників – з нами. Що вони готові нести певні витрати (економічного, геополітичного характеру) через війну, розв'язану Росією. Тому що принципи та цінності означали і означають більше".

Читайте також на порталі "Коментарі" — ЗСУ вражатимуть цілі росіян на дальній відстані: які бомби вже передають США.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини