Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
Гендерна рівність, фото istockphoto
Під час круглого столу "Нерівність у суспільстві" на тему гендерної рівності та дискримінації в суспільстві експерти і експертки, народні депутати, представники і представниці громадських організацій висловили свої думки про те, чи є в Україні гендерна рівність, чи стикаються українці з дискримінаційними висловлюваннями або упередженим ставленням.
Народна депутатка, членкиня МФО "Рівні можливості" Інна Совсун розповіла, як гендерна рівність впливає на рівень добробуту суспільства й коли можна говорити про дискримінацію. За її словами, дискримінація має місце тоді, коли є
упереджене ставлення до нього чи неї не як до
особистості, а до його/її приналежності до певної групи.
"Іноді відсутність симпатії прирівнюють до дискримінації. Але дискримінація — це коли тебе порівнюють з певною групою і приписують характеристики цієї групи за замовчуванням, незалежно від того, є вони в тебе чи ні. Їх приписують вам як представниці чи представнику певної групи. Упереджене особисте ставлення до когось через, наприклад, недоречний стиль одягу, це не є дискримінацією", — наголосила нардеп.
Щодо важливості впровадження гендерної рівності та досліджень цієї теми серед науковців, то Інна Совсун зазначила, що позитивний ефект від впровадження рівності науково доведено.
На думку депутатки, кожна жінка має сама вирішувати чи народжувати дітей чи ні. Ситуацію в Польщі із забороною абортів вона назвала жахливою.
Депутатка говорить, що ситуація з гендерною рівністю в Україні не така вже й погана, є певний прогрес, а якісні зміни потребують часу і зусиль.
Повне відео круглого столу можна подивитися на каналі Коментарі.
Як повідомляв портал "Коментарі", в Україні стрімко росте освітня нерівність.
Новини