Головна ціль зустрічі в Саудівській Аравії – чому вона така важлива для України
Головним завданням української дипломатії на таких зустрічах є поширення інформації про наші підходи до закінчення війни
У Держдепі США заявили, що на сьогоднішній день у Кремлі не готові до справжньої дипломатії. Так там прокоментували намічену цього тижня у Саудівській Аравії зустріч десятків країн у рамках пошуку шляхів щодо врегулювання російсько-української війни. Зустріч, на яку росіян не запросили. Чи є шанс на реальні зрушення до миру після переговорів у Саудівській Аравії? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Головною метою зустрічі у Саудівській Аравії буде підготовка країн Глобального Півдня до участі у саміті миру
Колишній міністр закордонних справ України (2007-2009), дипломат більш ніж з 30-річним стажем Володимир Огризко розмірковує так:
Решта, на думку дипломата, є наступним рівнем, який може формуватися в рамках можливих переговорів.
На думку Володимира Огризка, головною метою зустрічі у Саудівській Аравії буде підготовка країн Глобального Півдня до участі у саміті миру, який, можливо, відбудеться вже восени у рамках чергової сесії Генасамблеї ООН. На більше цього разу розраховувати немає сенсу, вважає екс-міністр.
Чим більше країн на таких самітах, чим більше вони виступатимуть проти війни, тим більше це значення матиме в перспективі
Аналітик, кандидат політичних наук Олеся Яхно не очікує, що на зустрічі в Саудівській Аравії (як і на інших миротворчих платформах) можна досягти ухвалення реально дієвого мирного плану. Такого, який би готова була виконувати Росія.
Чим більше країн на таких самітах, чим більше вони виступатимуть проти війни, тим більше це значення матиме в перспективі, впевнена Олеся Яхно. Рано чи пізно, зазначає вона, настане той момент, коли вже не вдасться сидіти на двох стільцях (як робить той же Китай, який нібито виступає проти війни, налагоджує відносини з Україною, але активно торгує з Росією). І нам важливо, щоб на той час відповідні країни були налаштовані проукраїнськи, пояснює аналітик.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чому виник скандал між Києвом та Варшавою – чи може він вплинути на підтримку України.